Як дізнатися, Яких вітамінів не вистачає в організмі.

Повноцінне харчування необхідно не тільки дітям, а й дорослим. Вітаміни - це речовини, які беруть участь у величезній кількості біологічних процесів, що відбуваються в організмі. Їх брак може призвести до різних захворювань, тому слід вчасно виявити і допомогти організму заповнити недолік цих елементів.
Інструкція
1
Все вітаміни діляться на дві категорії: жиророзчинні та водорозчинні. Перші мають властивість накопичуватися в організмі в жирових тканинах і печінці, тому їх недолік зустрічається вкрай рідко. А ось водорозчинні вітаміни з легкістю виводяться з організму і не мають властивості відкладатися. До них належать вітаміни групи В і С.
2
Головна функція вітамінів групи В - участь в тканинному диханні і виробленні енергії. Крім того, саме від них залежить емоційний стан людини. Представники цієї групи легко руйнуються під впливом алкоголю, кофеїну, нікотину і рафінованого цукру, тому від їх нестачі страждає безліч людей.
3
Постарайтеся об'єктивно оцінити стан свого здоров'я. Брак кожного з вітамінів має свої симптоми. При нестачі В1 або тіаміну людина страждає від оніміння, болю в кінцівках, судом та інших порушень нервової системи. Брак рибофлавіну (В2) небезпечна запаленням мови та губ, сухістю в роті, хворобливими виразками в куточках губ. Авітаміноз нікотинової кислоти або В3 загрожує своєму власникові запаленням шкірних покривів, а також безсонням, діареєю і загальною слабкістю. Відсутність достатньої кількості вітаміну В4 (холіну) обернеться проблемами з печінкою. При нестачі пантотенової кислоти або В5 починаються судоми і болі в суглобах, випадає волосся, погіршується зір.
4
Відсутність піридоксину або В6 обернеться головним болем, підвищеною втомою, порушенням апетиту, анемією. Брак В7 (біотину) викличе нудоту, слабкість, набряклість мови, різні ураження шкіри. Недостача фолієвої кислоти найчастіше зустрічається у жінок і забезпечує їм безсоння, підвищену дратівливість і навіть депресію. Відсутність необхідної кількості В10 або параамінобензойноїкислоти загрожує порушеннями в роботі кишечника. В11 - (левокарнітіна) у разі його авітамінозу відбуваються порушення в обмінних процесах організму. Брак цианокобаламина або В12 вельми небезпечна, оскільки викликає недокрів'я.
5
Брак вітаміну С супроводжується погіршенням імунітету, повільним загоєнням ран, блідістю шкіри, хронічною втомою, слабкістю і млявістю. Джерелами вітаміну С є шипшина, болгарський перець, кріп, петрушка, брюссельська капуста, цитрусові.
Зверніть увагу
Якщо ви виявили у себе симптоми авітамінозу, не рекомендується займатися виключно самолікуванням. Відвідайте терапевта, який проведе огляд і при необхідності випише вітамінні комплекси.