Як прикрасити порцеляновий посуд.

Порцеляновий сервіз є практично в кожному будинку. Хтось віддає перевагу користуватися ним кожен день, деякі дістають лише зрідка - для сервірування святкового столу. Якщо ви хочете, щоб у вас був гарний і унікальний набір посуду, ви можете домогтися цього самостійно, розписавши фарфор.
Вам знадобиться
  • - фарби по фарфору та кераміці;
  • - палітра;
  • - ватяна паличка;
  • - пензлик;
  • - м'який олівець.
Інструкція
1
Оберіть малюнок, який ви хотіли б побачити на посуді. Ви можете як прикрасити весь сервіз однаковим орнаментом, так і намалювати цілу історію на чашках з продовженням на блюдцях і фіналом на пузатої цукорниці.
2
Візьміть м'який олівець і перенесіть малюнок на фарфор. Не варто ретельно копіювати все контури - олівець не дуже добре малює по кераміці. Зробіть лише начерк, в якому вам буде простіше орієнтуватися.
3
Для роботи знадобляться спеціальні фарби. У домашніх умовах найзручніше використовувати фарби для фарфору та кераміки з випалюванням. Придбати їх можна в художньому магазині. Вони продаються як в наборі, так і поштучно.
4
Видавіть кілька крапель фарби на палітру. Багато з них швидко сохнуть, тому не варто накладати кольору великими порціями. Озброївшись ватною паличкою, починайте наносити на фарфор фарбу, тонуючи великі ділянки. Якщо ви хочете зробити напівпрозорий фон, додайте в фарбу трохи води. Хочете отримати більш насичений колір - проведіть ватною паличкою кілька разів в одному місці. Закрасивши великі деталі, візьміть пензлик і акуратно докрасьте малюнок по контурам, прорисуйте дрібні деталі. Пензлик необхідно регулярно обполіскувати в чистій воді, інакше фарба намертво її склеїть.
5
Після завершення малюнка його слід закріпити. Для цього підійде звичайна домашня духовка. Уважно читайте інструкції, написаної на упаковці від фарб. Зазвичай вироби запікають протягом години при температурі близько 160 градусів.
6
Тепер фарфоровим посудом можна користуватися, не боячись, що малюнок облізе або втратить яскравість. Однак необхідно дотримуватися запобіжних заходів під час миття. Розмальований фарфор слід очищати м'якою губкою з рідким засобом для миття посуду. Металева мочалка, а також посудомийна машина здатні зіпсувати ваш сервіз.