Як підготувати стелю до фарбування. Як підготувати стелю для фарбування в кухні.

Питання підготовки стелі для фарбування часто виникає у багатьох, хто переїхав в нову квартиру або задумав провести ремонт своїми силами в старій. Яку підготовку для стелі виконати - залежатиме від вас.
Вам знадобиться
 • - шпателя
 • - валик
 • - кюветка
 • - штирок
 • - шпаклівка
 • - герметик
 • - штукатурка
 • - пензлик
Інструкція
1
Визначтеся, який ремонт вам переважали - капітальний або косметичний. Косметичний ремонт стелі займе менше часу і матеріальних затрат, а капітальний зажадає від вас більше часу і грошових вкладень.
2
Стеля покритий побілкою размойте теплою водою дощенту. Якщо шпаклівка тримається міцно, залиште її, вона послужить фінішним шаром для нової фарбування. Якщо на стелі наклеєні шпалери, рясно змочіть їх водою і дайте намокнути. Коли шпалери просочаться вологою, зніміть їх зі стелі, це не складе труднощів. Якщо стеля пофарбований водоемульсійною фарбою, і вона тримається міцно, пофарбуйте стелю новим шаром фарби. Але якщо фарба місцями відстає, то така стеля звільніть від водоемульсійною фарбування весь. Для цього намочіть його гарячою водою і дайте просочитися 20 або 30 хвилин. Коли ви побачите, що фарба потемніла і набухла, візьміть шпатель і зніміть її всю без залишку, знову промийте стеля водою. Намагайтеся мочити стеля невеликими ділянками, так ви зніміть фарбу швидше.
3
Після того як ви розмили стеля, всі його недоліки стануть очевидними - тріщини, ямки, канавки, великі відколи, нерівності. Всі ці вади вимагають ремонту. Для цього розшийте (тобто поглибте) тріщини шпателем, обробіть їх грунтом і закладіть базової шпаклівкою. Якщо на стелі є «неохайні» примикання стіни і стелі, то відколоти всю штукатурку з цих місць молотком або стамескою, видаліть бруд, пил, змочіть ці місця водою, але не дайте висохнути. Розведіть суху штукатурну суміш в пропорції, як зазначено на пакеті, і закладіть примикання цим розчином. Після штукатурки дайте стелі просохнути.
4
Не залишайте без уваги дрібні тріщинки по периметру примикання стіни і стелі, а також у стояків опалення. Якщо їх не закласти, то після фарбування ці місця будуть виглядати недбало. В таких випадках використовуйте акриловий герметик, він пластичний, легко проникає вглиб тріщин і забарвлюється в будь-який колір. Візьміть акриловий герметик і ручний пістолет, видавіть наповнювач з тюбика і нанесіть масу на тріщину. Надлишки герметика зніміть пензликом змоченою у воді. Шов повинен виглядати рівним і акуратним.
5
Після того, як ви виконаєте всі ремонтні роботи, прошкурьте стелю, очистіть його від пилу і знову заґрунтуйте. Дайте йому висохнути і приступайте до шпаклівки. Залежно від складності ремонту стелі, шпаклівка вироблятиметься по-різному. Якщо ви справили штукатурні роботи, то в першу чергу шпаклюйте ці місця базової шпаклівкою. Дайте їй просохнути, потім прошкурьте і знову заґрунтуйте, така технологія сучасних будівельних матеріалів. Фінішну шпаклівку нанесіть на всю стелю тонким рівним шаром. Дайте їй просохнути, після чого прошкурьте і очистіть стелю від пилу.
6
Завершальний етап підготовки стелі до фарбуванні - це грунтовка всієї стелі. Візьміть поролоновий валик, умочіть його в кюветку з грунтом прокатайте по сіточці, щоб грунт рівномірно розподілився по валику, поступово прогрунтуйте весь стелю. Сильно не тисніть на валик, намагайтеся рівномірно наносити грунт на поверхню. Цю роботу виконайте уважно, бо від того, як ви прогрунтовав стелю, залежатиме фарбування стелі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=TPZxfYKvNtU
Гіпсокартон є найбільш практичним і недорогим оздоблювальним матеріалом. За допомогою рівних гіпсових аркушів можна вирівняти стіни, виготовити декоративні елементи. Монтаж гіпсокартону нескладно виконати в домашніх умовах, що пояснює його постійно зростаючу популярність. Рівна поверхня стін і стель покрита панелями з сухої штукатурки ідеально підходить для фарбування. Для цього потрібно виконати ряд нескладних підготовчих робіт. Необхідно пам'ятати, що якість фарбування безпосередньо залежатиме від того, як ви поставитеся до підготовки підстави.
Вам знадобиться
 • - кисті;
 • - валик;
 • - шпаклівка;
 • - акриловий грунт;
 • - шпателі;
 • - стрічка-серпянка;
 • - наждачний папір.
Інструкція
1
Першим ділом нанесіть на гіпсокартон акриловий грунт. Його наносять пензлем або валиком. Ґрунтовку виконуйте рівномірно, не наносите на кисть занадто велика кількість рідини. Для наступного етапу обов'язково дочекайтеся повного висихання поверхні.
2
Тепер прошпаклюйте стики гіпсокартону. Це необхідна процедура. Шпаклювання проводиться в кілька етапів: нанесіть перший шар шпаклівки, використовуючи стрічку-серпянку, після його висихання наносите наступний шар. Процедуру зручно виконувати металевим шпателем. Бажано мати шпателі різних розмірів.
3
Після того як шви повністю висохнуть, продовжите шпаклювальні роботи, вирівнюючи розчином всі нерівності і місця кріплення листів саморізами. При необхідності проведіть шліфування стін наждачним папером або спеціальною шліфувальною стрічкою. Починайте процедуру з більш великою шкурки, поступово переходячи на більш дрібний абразив. Не варто надмірно захоплюватися затіркою, важливо не пошкодити покриття листів гіпсокартону. В кінцевому результаті, ви повинні отримати ідеально рівну поверхню.
4
Далі потрібно заново обробити поверхню гіпсокартону ґрунтовкою. Причому обробку слід провести в два шари. Поверхня паперового шару повинна добре просочитися ґрунтовкою. Цей етап потрібно проводити дуже ретельно, щоб фарба добре лягла на поверхню. Стелі слід гарантувати проти світла. Після повного висихання покриття можна наносити фарбу.
Корисна порада
Не використовуйте фарбу на масляній основі. Бажано застосовувати водоемульсійну матову фарбу, яка відмінно колеруется і візуально збільшує площу приміщення.