Як змінити вибір програми за замовчуванням. Як змінити додатки.

Кожному типу файлів в операційній системі комп'ютера зіставлено який-небудь додаток, яке запускається при подвійному натисканні по файлу і починає роботу з ним. Така програма називається «додатком за замовчуванням» для цього типу об'єктів файлової системи. Призначити файлу іншу програму в сучасних операційних системах досить легко.
Інструкція
1
Найпростіше змінити програму, яка повинна запускати файли того чи іншого типу, через контекстне меню "Провідника", тому почніть з запуску цього додатка. Зробити це можна клацанням по закріпленої на панелі завдань іконці, за допомогою «гарячих клавіш» Win + E (це латинська буква), двічі клікнувши по ярлику «Комп'ютер» на робочому столі і ще масою способів.
2
В інтерфейсі програми перейдіть до місця зберігання потрібного файлу і клікніть його правою кнопкою миші, щоб викликати контекстне меню. Якщо файл зберігається прямо на робочому столі, то це можна зробити і не запускаючи «Провідник». Рядок, яка вам потрібна в меню - «Відкрити за допомогою». При наведенні на неї покажчика миші з'являється список з набором програм, що завершується пунктом «Вибрати програму» - активуйте цей пункт.
3
У вікні список додатків розділений на дві групи. Якщо в першому з них - «Рекомендовані програми» - є потрібний вам об'єкт - виділіть його. В іншому випадку розкрийте другий список клацанням по напису «Інші програми» (за замовчуванням вона згорнуть) і знайдіть потрібну програму. Якщо ж її немає і там, клікніть по кнопці «Обзор» і відшукайте виконуваний файл програми за допомогою відкрився стандартного діалогу пошуку файлів.
4
Виділивши нове «додаток за замовчуванням» будь-яким з описаних в попередньому кроці способів, переконайтеся, що в полі «Використовувати обрану програму для всіх файлів цього типу» виставлена мітка. Потім натисніть кнопку OK, і операція буде завершена. Після цього, як правило, міняється зображення іконки у всіх файлів з таким же розширенням.
5
Інший спосіб зміни програми за замовчуванням можна використовувати в Windows останніх версій. Натисніть клавішу Win і наберіть на клавіатурі «тип». У розкрився головному меню з'явиться список програм, в якому вам потрібно вибрати рядок «Призначення програми для відкриття файлів цього типу».
6
Дочекайтеся, коли в новому вікні закінчиться формування списку типів файлів і зіставлених їм програм. Потім знайдіть в лівій колонці таблиці потрібне розширення, виділіть його рядок і клацніть по кнопці «Змінити програму». Після цього з'явиться описаний в третьому кроці діалог, в якому потрібно здійснити описані в тому ж кроці дії.