Як харчуватися під час поста. Як покрою штори для арочного прорізу.

Найважливішою складовою посту є особлива система харчування, яка покликана допомогти людині очиститися фізично, а також підготувати тіло до духовного оновлення. При цьому дієтологи попереджають, що непродумане голодування в пост здатне істотно знизити надходження в організм найважливіших вітамінів і мінералів, а також згубно позначитися на обміні речовин. Уникнути подібних проблем можна тільки за допомогою грамотно збалансованої пісної дієти.
Інструкція
1
Харчування під час посту передбачає відмову від вживання всіх видів м'ясної продукції, птиці, молока та його похідних, риби, яєць і тваринного жиру. При цьому православна церква розмежовує спеціальні дні строгого поста і час, коли християнам дозволяється їсти певні продукти. Приміром, в день Благовіщення Пресвятої Богородиці та Вербну неділю пісне меню доповнюється рибою та морепродуктами.
2
Вчені говорять про те, що добова потреба дорослої людини в білку становить приблизно 90 грам. Під час посту надходження білкової їжі в організм різко знижується. Компенсуйте дефіцит тваринних білків за рахунок сої та інших бобових, насіння соняшнику, грибів, горіхів, які за своїм амінокислотним складом дуже близькі до м'ясних продуктів. Крім того, брак білкової їжі легше перенести тим, хто добре висипається і багато часу проводить на свіжому повітрі.
3
У дні, коли дозволяється вживати морепродукти, включайте в раціон креветки або кальмари. Вони відрізняються високою харчовою цінністю і прекрасно засвоюються організмом.
4
Під час посту стежте за калорійністю блюд. Важливо, щоб споживана їжа забезпечувала організму необхідну кількість енергії. Варені і сирі овочі доповнюйте крупами, в яких міститься велика кількість корисних вуглеводів. Важливим джерелом енергії в пост є цукор, проте зловживати солодощами не слід.
5
Не починайте постити без попередньої підготовки: різка зміна звичного режиму харчування може згубно позначитися на здоров'ї. Підготовляйте організм до нового раціону заздалегідь (мінімум за 2 тижні до поста). Так само не можна швидко повертатися до скоромним блюдам після зняття церковних заборон. Вводите тваринні продукти в меню поступово і маленькими порціями.
6
Для того щоб голодування в пост приносило користь, введіть правильне харчування в звичку: уникайте смажених і копчених страв, обмежте споживання алкоголю, солодощів і солі, намагайтеся приймати їжу невеликими порціями і ін. Тільки при дотриманні цих умов обмеження в харчуванні буде ефективним, а пост не стане важким випробуванням для організму.