Як запобігти виникненню пожежі в квартирі.

Пожежі небезпечні не тільки втратою майна, а й тим, що щороку вони забирають тисячі життів по всій країні. Більшість з пожеж в квартирах і будинках можна було б запобігти. Щоб попередити можливість загоряння, потрібно знати і дотримуватися основних правил пожежної безпеки.
Інструкція
1
Виникнення і розвиток пожежі залежить від 3 чинників: джерело вогню, горюча середу та умови розвитку пожежі. Запобігти виникненню пожежі можна шляхом виключення одного з цих факторів. Джерелом загоряння в квартирі може бути сірник, іскра, що перегрівся електроприлад, електричний розряд. Горючою середовищем може бути газ, горюча побутова хімія, предмети інтер'єру та т.д.
2
Відокремте на значну відстань один від одного джерела пожежі і горючу середу. Приміром, встановіть електронагрівальні прилади на віддалі від горючих матеріалів і предметів. Не приєднуйте велику кількість електроприладів до однієї розетки, щоб не перевантажити електромережу. Утримуйте в справному стані розетки і вилки електроприладів, вимикачі.
3
Ставте холодильник, телевізор або комп'ютер подалі від швидко займистих предметів. Виходячи з дому, не забувайте закривати газ, а також електричні прилади. Завдяки цьому можна знизити ймовірність виникнення пожежі в житловому будинку.
4
Чи не сушіть білизну над гарячою плитою, не залишайте в кімнаті запалені свічки, навіть якщо ненадовго виходите. Не паліть у ліжку, пам'ятайте: необережне поводження з вогнем є найчастішою причиною пожежі. Якщо в будинку є маленькі діти, забороніть їм грати з небезпечними предметами - свічками, сірниками, запальничками і т.д. Поясніть дітям: якщо в квартирі щось загорілося або задимилося, вони повинні терміново залишити приміщення, закрити за собою двері і кликати на допомогу дорослих - членів родини чи сусідів.
5
Якщо в квартирі з'явився вогонь, в боротьбі з ним важлива швидка реакція в перші хвилини. Необхідно також зберігати самовладання, уміння швидко оцінювати ситуацію, а також приймати правильні рішення. Приступайте до гасіння вогнища виникнення пожежі, якщо це у ваших силах і якщо осередок пожежі носить локальний характер. При небезпеки ураження струмом обесточьте квартиру на вхідному щитку. При гасінні пожежі своїми силами не можна лити воду на палаючі електроприлади, які знаходяться під напругою.
6
В ідеалі на випадок пожежі потрібно мати в квартирі вогнегасник марки ОУ-5. З його допомогою можна загасити предмети під напругою. Якщо у вас немає можливості його придбати, купите садовий шланг довжиною від 7-8 м, який можна розташувати на кухні. При реальній пожежі гасіння водою з чайника, тазика або відра малоефективно.
7
Якщо вогонь стає некерованим, телефонуйте в пожежну охорону за телефоном 01, виведіть дітей і престарілих, закрийте вікна, перекрийте газ та відключіть електричні щитки, покиньте квартиру і попередьте сусідів про пожежу.
Для запобігання матеріального збитку і людських жертв життєво важливо передбачити і виконати профілактичні заходи щодо запобігання такої надзвичайно небезпечної ситуації, як пожежа.
Інструкція
1
Перевірте справність електропроводки у вашій квартирі. Для ремонту старої проводки викличте електрика. Дотримуйтеся обережності при користуванні газовими приладами та побутовою хімією. Перед застосуванням препаратів у вигляді аерозолів попередньо ознайомтеся з доданою інструкцією.
2
Звільніть балкон від непотрібного мотлоху, щоб виключити ймовірність виникнення пожежі через що впав з верхніх поверхів недопалка сигарети. Для виключення цієї причини пожежі також закривайте кватирки і вікна, виходячи з квартири. Не перевантажуйте електромережу, підключаючи велику кількість електроприладів до однієї розетки. Не залишайте без нагляду ввімкнені нагрівальні прилади.
3
Підтримуйте в справному стані розетки, вилки і вимикачі. Чи не розігрівайте на відкритому вогні лаки, мастики чи балончики. Не сушіть білизну над піччю або включеної плитою. Дотримуйтесь правил безпеки при палінні. Ніколи не курите в ліжку.
4
Не зберігайте в житловому приміщенні непотрібні синтетичні матеріали та легкозаймисті рідини, або упаковуйте їх в металеву тару і тримайте під замком подалі від дітей. Припиняйте будь-які ігри дітей з сірниками. Залишаючи їх одних в квартирі, ховайте сірники в недоступне місце.
5
Не встановлюйте в житловому будинку печі кустарного виробництва та металеві печі, які не відповідають вимогам пожежної безпеки. Не зберігайте поруч з піччю легко спаленні матеріали. Не використовуйте при розпалюванні легкозаймисті та горючі рідини. Топіть піч тільки тим видом палива, яке призначене для неї. Не викидайте поблизу від дерев'яних будівель гарячу золу. Не використовуйте як димоходів газові та вентиляційні канали.
Корисна порада
На випадок пожежі зберігайте в будинку шматок щільної погано загорающейся тканини і вогнегасник. Навчіться користуватися вогнегасником, приведіть його в робочий стан і регулярно перевіряйте його термін придатності. На видному місці запишіть телефон пожежної служби та найближчої пожежної частини.