Як лікувати виразку.

В даний час захворювання органів травлення зустрічаються все частіше і частіше, причому патології, раніше зустрічаються в основному у літніх людей, в даний час «помолодшали». Виразкова хвороба - це захворювання, пов'язане з появою дефекту слизової оболонки шлунка або поразка дванадцятипалої кишки, що виявляється періодичними болями вгорі живота, що посилюються натщесерце.

Лікувати виразку потрібно тільки під контролем фахівця! Під час загострення виразки хворий повинен перебувати на стаціонарному лікуванні.

  1. Перш за все, потрібно скорегувати дієту. Призначають стіл № 1, тобто їжу або готують на пару, або відварюють, і вживають в рідкому, пюреподібних вигляді. Жирна, смажена їжа, прянощі, наваристі м'ясні бульйони і молочні продукти виключаються з раціону.
  2. Призначають антибактеріальне лікування проти збудника Helicobacter Pylori, що розвитку гастриту і виразки.
  3. Також показана антисекреторна терапія, спрямована на зниження агресивності шлункового соку з підвищеним кислотним показником і захист слизової від нього: застосовують інгібітори протонового насоса, H2-гістаміноблокатори, антациди.
  4. Симптоматичне лікування: для боротьби з болями використовують спазмолітики, при порушеннях моторної функції - мотілліум, церукал. Щоб знизити ризик виникнення дисбактеріозу, призначають пробіотики.
  5. У період ремісії захворювання можливе призначення санаторно-курортного лікування мінеральними водами, вуглекислими і радоновими ваннами.

У разі виникнення таких грізних ускладнень, як безперервна кровотеча, прорив виразки, лікування проводять оператівно.В якості помічників в лікуванні хвороби виступають засоби народної медицини. Як лікувати виразку нетрадиційними методами:

  1. Дуже допомагає мед: змішайте 500 мл оливкової олії, сік 2 лимонів і 500 г меду. Приймайте протягом місяця по 1 десертній ложці перед їжею.
  2. Ще один рецепт з медом: взяти по 0,3 кг ядер волоських горіхів, вершкового масла і меду, запекти в духовці при низькій температурі. Вживати перед прийомом їжі.
  3. Можна пити капустяний сік, до 4 склянок на день.
  4. Також хороший ефект дає картопляний сік, розведений водою 1: 1. Пити натщесерце вранці. Або можна вживати картопляний відвар по 100 мл на день.
  5. Якщо виразка протікає з вираженим гастритом, для зменшення запалення використовують трав'яний збір. Залити окропом по одній частині череди, чистотілу, звіробою і дві частини подорожника. Настоювати 2 години. Приймати відвар по 1 ложці перед їжею.