Як наносити фасадну штукатурку.

Сучасна оздоблення фасаду повинна не тільки виконувати естетичну функцію, а й захищати поверхню від негативних впливів навколишнього середовища. З цими завданнями відмінно впорається фасадна штукатурка, яка володіє водовідштовхувальними, теплоізоляційними, акустичними, вогнетривкими та іншими властивостями.
Вам знадобиться
  • - двометрова лінійка;
  • - схил;
  • - вирівнює суміш;
  • - структурний валик
Інструкція
1
До початку робіт з оздоблення фасаду завершите роботи по зовнішній гідроізоляції будівлі, монтажу покрівлі з усіма примиканнями, встановлення та оздоблення всіх архітектурних елементів на фасаді, кріпильних пристроїв водостоків і водостічних труб. Очистіть фасади від бруду, пилу, виступаючих солей і бітумних плям.
2
Переконайтеся, що поверхня стін рівна. По вертикалі не повинно бути відхилень більше 1-1,5 см. Щоб це з'ясувати, прикладіть до стіни 2-метрову лінійку, вивірену схилом або рівнем. Відстань між стіною і лінійкою в нерівних місцях не повинна перевищувати 1,5 см. Ділянки, що перевищують цей показник, зарівняти шаром вирівнюючої суміші. Невеликі горби зрубаєте за допомогою зубила і, за потребою, зарівняти розчином.
3
Якщо на вулиці суха погода, а температура повітря вище 22 градусів, ділянки стін з таких стінових дрібноштучних матеріалів, як блоки і цегла, перед оштукатурюванням обов'язково зволожите.
4
Наносити штукатурку можна вручну за допомогою лопатки, кисті, валика або шпателя, а також за допомогою спеціальної машини. Працюючи валиком, ведіть обробку зверху вниз. Постарайтеся обробити стіну за один прийом. Завдяки можливості нанесення матеріалу різними способами, ви можете надавати фасаду різні декоративні ефекти.
5
Оберіть тип нанесення штукатурки заздалегідь, оскільки після висихання міцний матеріал буде вкрай важко видалити. Щоб нанести розчин способом «Апельсинова шкірка», «Короїд», «Голчаста поверхню», «Коси» або яким-небудь іншим, укладіть на стіну за допомогою кельми рівний базовий шар.
6
Через кілька годин нанесіть кельмою другий шар. Відразу після цього обробіть поверхню структурним гумовим валиком, відповідним обраному декоративному ефекту. Спочатку строго в одному напрямку виконуйте поздовжні руху валиком, а потім - поперечні. Робіть нахлест на попередню смугу малюнка наполовину, щоб переходи залишилися непомітними.