Як зробити заміну батареї опалення в квартирі. Як самому замінити радіатор опалення.

На сьогоднішній день ще можна зустріти радіатори опалення з чавуну, особливо в будинках старої споруди. Нерідко такі батареї мають недостатньо високу тепловіддачу в холодну пору року. Виходом з цієї ситуації може стати заміна радіаторів старого зразка сучасними моделями батарей опалення.
Вам знадобиться
  • - радіатори опалення;
  • - труби;
  • - трійник;
  • - куточок;
  • - льон або силіконова змазка.
Інструкція
1
Хорошим рішенням може стати установка біметалічних радіаторів опалення, які мають ряд переваг перед чавунними батареями. Завдяки сплаву алюмінію і сталі вони мають велику тепловіддачу, високу міцність і довговічність, а також сучасний дизайн.
2
Вирішивши замінити батареї опалення у своїй квартирі, ви можете скористатися однією з двох можливостей. Якщо у вас немає відповідних навичок, можна звернутися в спеціалізовані фірми. Якщо ж ви вмієте робити розмітку, поводитися з інструментом і працювати з будівельним рівнем, ви можете виконати заміну батарей опалення самостійно, тим самим заощадивши на виклику фахівців.
3
Перш ніж встановити нові радіатори опалення, слід звернутися в комунальну службу і узгодити всі необхідні питання - зокрема, щодо відключення води в лінії на період проведення ремонту. Якщо ж ви є власником індивідуального будинку, все набагато простіше: ви можете перекрити кран подачі води в систему самостійно. Найкраще проводити роботи в теплу пору року, якщо тільки необхідність заміни радіаторів не викликана аварійною ситуацією.
4
Щоб замінити радіатор, спочатку потрібно запланувати всі види майбутніх робіт і скласти проект розташування батарей опалення. Не виключено, що крім них вам доведеться також замінити труби, потрібно бути до цього готовим. Починати роботи слід з демонтажу старих батарей опалення. Найбільш простий спосіб - це зрізати їх болгаркою або газозварюванням. Потім підготуйте труби, до яких потрібно буде приєднати нові радіатори.
5
Почніть з нижньої підводки. Для її монтажу вам знадобляться силіконова змазка або льон для підмотки. Намотайте льон на трубу по різьбі. Якщо у вас пластикові труби, замість льону використовується силіконова змазка. Змастіть їй трубу по колу. Встановіть радіатор опалення строго за рівнем і з'єднайте його з підготовленою трубою.
6
Якщо труба знаходиться нижче або вище рівня радіатора, вам знадобиться куточок. З'єднайте його з трубою і батареєю опалення за допомогою силіконового мастила (гелю). Аналогічним чином здійснюється і верхня підводка. Після завершення монтажу відкрийте кран подачі води і переконайтеся в тому, щоб в місцях з'єднань вона не підтікала.
Корисна порада
Якщо ви вирішили виконати заміну радіаторів опалення самостійно, підбирати нові батареї бажано по рекомендації фахівців. Знайдене ними рішення, найбільш прийнятне для вашого випадку, стане гарантією ефективної та тривалої роботи всієї системи.