Як передається вірус гепатиту.

Гепатитом називаються гострі та хронічні дифузні запальні захворювання печінки з різною етіологією. У медицині виділяють вірусний гепатит декількох типів: A, B, C, D, E, А і інших. Спільними для них є способи зараження.
Інструкція
1
Основним механізмом інфікування гепатитом є гематогенний (через кров). Зараження вірусом найчастіше відбувається після введення інфікованої крові за допомогою ін'єкції загальної голкою. Також зараження можливе при виконанні татуювань і пірсингу забрудненими інфікованою кров'ю інструментами, а також при використанні зубних щіток, бритв і манікюрного приладдя хворого.
2
Актуальним є і статевий шлях передачі вірусу. У разі незахищеного статевого контакту з носієм інфекції ймовірність передачі може складати до 5%. При моногамному шлюбі ризик зараження мінімальний, але зростає він у випадку великої кількості випадкових зв'язків і статевих партнерів. Особи, які мають статеві контакти з інфікованим гепатитом С або носієм вірусу, повинні обов'язково користуватися презервативами.
3
Вірус гепатиту рідко передається плоду від інфікованої матері, на це доводиться не більше 5% випадків. Заразитися хворобою можна тільки під час пологів. Запобігання подібного інфікування в даний час не представляється можливим. Діти в більшості випадків народжуються здоровими. На даний момент поки недостатньо даних про протікання інфекції в подібній перспективі, ведеться дослідження способів лікування новонароджених. При наявності у матері гепатиту годування грудьми рекомендують скасувати.
4
аліментарний шляхом може передаватися вірус гепатиту А. Він потрапляє в організм разом із зараженими продуктами харчування та предметами побуту.
5
Гепатит не може бути переданий повітряно-крапельним шляхом (під час розмови, чхання, зі слиною і т.д.), при використанні загального посуду, при обіймах і рукостисканні. У разі передачі інфекції в побуті обов'язково матиме місце потрапляння частинки зараженої крові від носія вірусу або хворого в кров заразившегося.