Як виростити садову суницю.

Садова суниця радує своїми ароматними солодкими ягодами найперша, вже в травні-червні, в залежності від зони вирощування. Але щоб отримати дійсно хороший урожай, потрібно знати кілька правил її агротехніки.
Вам знадобиться
  • - добрива;
  • - розсада суниці;
  • - акрил.
Інструкція
1
Виберіть час для посадки садової суниці: весну або ж кінець літа. Перше переважно, тому що кущики встигнуть вкоренитися, зміцніють, закладуть квіткові бруньки і дадуть хороший урожай вже на наступний рік.
2
Приготуйте ділянку під посадки. Очистіть його і перекопайте. Внесіть органічні добрива у вигляді компосту або перегною. На 1 кв. м буде потрібно 5-6 кг. Можна внести і мінеральні добрива: на 1 кв. м досить суперфосфату 30 г, хлористого калію 15 г.
3
Приготуйте гряди шириною в 80 см. Практично робити відразу дві паралельні гряди в 40 см одна від одної. Садову суницю можна вирощувати і іншими способами, наприклад, вертикальним. Для цього покладіть одну на іншу заповнені грунтом автомобільні покришки, попередньо прорізавши в них отвори для розсади. Так вирощують ампельную суницю або ж звичайну при нестачі місця на садовій ділянці.
4
Висадите приготовлені розетки на гряди з відстанню в 20-30 см між кущиками. Беріть посадковий матеріал тільки від добре розвинених маточних рослин, що дають стабільний урожай. Чи не заглубляйте верхушечную нирку в землю, але і не залишайте її дуже високо над рівнем грунту. Замульчуйте грунт навколо кущиків торфом, потрібно 3-4 кг на 1 кв.м.
5
Полийте посадки. Надалі слідкуйте за вологістю ґрунту: чи не пересушуйте, але і не заливайте, інакше загинє коріння. Щоб не розмити землю біля коріння молодих кущиків, поливайте слабким струменем. Періодично рихлите грунт і видаляйте бур'яни.
6
Щоб посадки не вимерзли взимку (при сильних морозах), закрийте їх шаром торфу, соломою, лапником або ж снігом. Ранньою весною укриття зніміть, чи не затримуйтеся з цим, інакше кущики можуть загинути. Слідкуйте за тим, щоб тала вода добре стікала з гряд, тому зробіть відвідні канавки.
7
Рихлить грунт кілька разів за період вегетації. Що з'являються вуса видаляйте, залишайте тільки на тих кістках, від яких хочете взяти розетки для нової посадки. При загрозі поворотних заморозків укрийте акрилом квітучі рослини щоб уникнути пошкодження зав'язі. Поливайте при нестачі вологи.
Садова суниця - багаторічна рослина, іноді зване полуницею або, за назвою одного з популярних сортів цієї культури, вікторією. При виборі сорту, адаптованого до місцевих кліматичних умов, і дотриманні агротехніки садова суниця дає високі врожаї протягом декількох років, а при своєчасному оновленні посадок можна отримувати хороший урожай постійно. Розмножується ця культура вкоріненими кущами, що утворюються на сланких пагонах.
Вам знадобиться
  • - перепрілий компост;
  • - пісок;
  • - гетероауксин;
  • - мульчують матеріал.
Інструкція
1
Час для посадки суниці слід вибирати залежно від кліматичних особливостей місцевості, де ви збираєтеся вирощувати цю культуру. В районах з малосніжною морозною зимою рекомендується саджати суницю навесні, щоб за літо рослини встигли достатньо зміцніти. В місцевості з більш м'яким кліматом з посадкою садової суниці можна почекати до початку осені. Якщо ви хочете отримати перший урожай вже на наступний рік, висадіть молоді рослини в грунт в липні - на початку серпня.
2
Для садової суниці підійде добре освітлену ділянку легкою, не заболоченій грунту, на якому протягом минулих трьох-чотирьох років не ріс солодкий перець, картоплю, помідори або садова суниця. Якщо ви збираєтеся садити суницю навесні, підготуйте грунт восени. Для літньої та осінньої посадки землю готують за два тижні до посадки.
3
Перекопайте обрану ділянку землі, видаляючи при цьому коріння багаторічних бур'янів, личинки хрущів та дротяників, якщо вони попадуться при перекопуванні. І ті й інші пошкоджують коріння садової суниці, так що краще від них заздалегідь позбутися. Внесіть перепрілий компост або гній з розрахунку три-чотири кілограми добрива на квадратний метр грунту. Для поліпшення структури важкого глинистого грунту рекомендують вносити пісок.
4
Садити садову суницю рекомендується у вологу хмарну погоду. Підготовлену грядку слід рясно полити за два дні до посадки.
5
Відокремте вкорінені розетки від пагонів, на яких вони виросли, і викопайте їх із землі, якщо ви берете посадковий матеріал з власних грядок. Відкриті коріння молодих розеток рекомендується вмочити в суміш з води, глини і гетероауксина. На п'ять літрів рідини потрібно одна таблетка препарату.
6
Садять садову суницю рядами, які перебувають один від одного на відстані близько шістдесяти сантиметрів. Між кущами в ряду залишають проміжок двадцять п'ять-тридцять сантиметрів. Розправте коріння рослини і присипте їх землею так, щоб точка росту не опинилася нижче рівня грунту.
7
Полийте грядку і присипте грунт шаром тирси. Якщо ви збираєтеся використовувати мульчуючий нетканий матеріал, розправте його на грядці перед посадкою суниці і закріпіть краю. На місцях, де будуть розташовуватися рослини, в мульчирующей плівці прорізають отвори.
8
Основний догляд за посадками садової суниці зводиться до розпушування грядок і прополюванні. В суху погоду посадки слід поливати. Після збору врожаю суницю обрізають, видаляючи старі листи. В процесі обрізки на врожайних кущах двох-трирічного віку залишають кілька найсильніших сланких пагонів з молодими розетками, які можна буде використовувати для відновлення посадок суниці.