Як розмножити садову суницю.

Садова суниця завоювала визнання садівників завдяки своїм смаковим якостям і легкості в вирощуванні. Розмножують цю ягоду трьома способами: вусами, діленням куща і насінням.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - пікірувальні ящики;
  • - скло;
  • - грунтова суміш.
Інструкція
1
Розмноження усаміЕто найпоширеніший спосіб розмноження садової суниці. У період вегетації на маточному кущі утворюються пагони з кількома розетками. Для отримання хорошого врожаю їх рекомендується вчасно видаляти, але якщо ви хочете отримати новий посадковий матеріал, виділіть особливо врожайні кущі 2-3 річного віку і залиште на пагонах не більше 2-3 розеток. Коли молоді рослини укореняться, відокремте їх і пересадите на нову грядку.
2
Розмноження суниці діленням кустаЕтот спосіб застосовується для ремонтантной садової суниці, яка дає дуже мало вусів, а деякі сорти зовсім не утворюють довгі пагони з розетками. Замість них формується багато коротких відростків. При розподілі маточного куща, бажано трирічного, акуратно від'єднайте молоді рослини, що мають розвинену верхівкову нирку, кілька листів і хорошу кореневу систему.
3
Розмноження насінням Даний варіант, як правило, застосовується селекціонерами для отримання нових сортів. Але можна купити пакетик з насінням популярного сорту і в магазині, а потім виростити розсаду. Якщо ви хочете поекспериментувати, зберіть в липні-серпні стиглі ягоди з вподобаних кущів. Потім акуратно зріжте шар з насінням і розкладіть сушитися. Після чого відокремте насіння від сухої мезги. Можна ягоди просто замочити, в воді відокремити насіння від м'якоті, а потім добре просушити. Зберігати отриманий насіннєвий матеріал можна до 3 років.
4
Взимку (в лютому) приготуйте пікірувальні ящики, насипте в них суміш з 2 частин листового перегною, 1 частини дернової землі і 1 частини піску. Не забудьте на дно покласти дренаж з битої цегли. Зволожите грунт і посійте насіння суниці рядками на відстані 5 см між кожним. Так як насіння дуже дрібні, поглибте їх тільки на півсантиметра. Прикрийте склом і поставте в приміщення з температурою 20-25оС. При необхідності поверхню ґрунту зволожите за допомогою розпилювача.
5
Через 8-12 днів з'являться перші паростки. Перенесіть ящики на освітлене місце, а коли у молодих кущиків сформується перший справжній лист, отпікіруйте через 2-3 см. Доглядайте за розсадою, поливайте вчасно. При появі 4-5 аркуша повторно проведіть пікіровку. Тепер розсадите кущики на відстані 5х5 см. В кінці травня розсаду можна висаджувати у відкритий грунт, попередньо привчивши її протягом тижня до відкритого повітрю.