Як оформити візитки.

Візитна картка - звичний і корисний атрибут численних сфер ділового життя, культурних, особистих і дружніх контактів найрізноманітніших рівнів. Основне призначення візитки - інформація про особу, діловому партнері при знайомствах: на переговорах, прийомах, конференціях, презентаціях, виставках, фестивалях та інших зустрічах.
Інструкція
1
Візитки оформляються по-різному - відповідно до їх призначення. При цьому важливо пам'ятати про головне: ділова візитна картка - одна зі складових іміджу фірми та її співробітника. Вона - знак фірмового, корпоративного стилю компанії і смаку її представника-власника.
2
Візитки виготовляють з щільного паперу високої якості або з тонкого картону: в цьому випадку вони надовго збережуть гідний вигляд. Обов'язкового стандарту за розміром у візитних карток немає, але на практиці оптимальний формат - як у кредитної картки (5см х 9см). Цей варіант вважається «чоловічим». Є й інші формати: 4х8; 3,5х7 (для жінок). Для таких візиток підійдуть і візитниці, і спеціальні кишеньки гаманців.
3
Класика - візитка на картоні білого кольору з матовою поверхнею, з чорним шрифтом. Можна вибрати кольорову, фактурну папір, більш вигадливу графіку і шрифт, розмістити на картці фото власника (останнє - не найкращий стиль). Ділова візитка не повинна бути химерною, надто яскравою (особливо суворі вимоги до цього атрибуту в дипломатичних колах).
4
Візитні картки бувають декількох відов.1. Ділова стандартна для службових цілей. На ній зазначаються прізвище, ім'я, по батькові особи, місце роботи, посада, службовий телефон, факс. Ім'я керівного співробітника фірми, як правило, друкується в центрі картки, посада - під ім'ям (більш дрібним шрифтом). Назва, адреса фірми розташовують в лівому нижньому кутку. Номер телефону, факсу, інтернет-адреси - в нижньому правом.На ділової картці рядового співробітника ім'я, по батькові, прізвище найчастіше друкуються в нижньому лівому куті, в центрі - дані фірми, внизу праворуч - номера телефону, факса.2. Представницька візитна картка. У ній відсутні адресу і телефон. Така візитка полегшує спілкування, але її вручення не є прямим «знаком-запрошенням» до продовження контактов.3. Візитна картка фірми (відділу). У ній вказується адреса, телефон, факс, посилання на сайт. Застосовується для представницьких цілей. Чим більше телефонних номерів вказано, тим більш великої і серйозної представляється фірма.4. Візитки для особистого користування (для неофіційних випадків). В них пишуться тільки ім'я, по батькові, прізвище. Іноді вказується професія, почесні, вчені звання, але не ранг (часто в неслужбових ситуаціях людині доречніше і просто комфортно не підкреслювати свій офіційний статус). Загальні вимоги до оформлення візиток прості: хороша верстка (легкочітаемость), єдиний стиль, якісний друк.
Зверніть увагу
Якщо ваша організація має часті контакти з зарубіжними партнерами, візитки повинні бути оформлені на їх рідній мові (або англійською - як найбільш поширеному мовою міжнародного спілкування). Двосторонні картки, на двох мовах, допустимі, але односторонні - завжди зручніше: на вільному боці можна робити потрібні позначки. Додаткові записи доводиться робити частенько, от чому глянсова, ламінована поверхня для візиток небажана.
Корисна порада
Іноді подружня пара (чоловік і дружина) оформляють єдину візитну картку - для практичних цілей (наприклад, прикладають до весільних та іншим подарункам). Першим в ній пишеться ім'я жени.Номер домашнього телефону на візитці не вказують. При необхідності напишіть його від руки. «Вільним художникам», без офісу, свій домашній або мобільний телефон впечатать доведеться. При оформленні візитної картки можна проявити творчість: наприклад, лікарю зробити свою візитку ще й талончиком.
Візитна картка - важлива деталь іміджу ділової людини. Від її привабливості та інформативності буде залежати те, як вас сприймуть ваші потенційні клієнти. Тому підходити до питань оформлення візитки потрібно дуже серйозно.
Інструкція
1
Дизайн візитної картки повинен відповідати вашому роду діяльності. Приміром, на візитці антікварщіка відмінно виглядатимуть візерунки і витіюватий шрифт. А ось співробітникам фінансових установ та IT-компаній рекомендують використовувати мінімалістичний стиль оформлення візитних карток. Якщо ж ви є представником творчої професії, ви можете сміливо експериментувати з дизайном своєї візитки. В цьому випадку пріоритетним критерієм оцінки вашої візитної картки стане її оригінальність. Щоб справити враження на потенційних клієнтів і партнерів, можна використовувати незвичайні візитки, видрукувані на металевих пластинах, пластмасі, тканини і т.д.
2
Не варто перевантажувати візитку великою кількістю зображень та додатковою інформацією. Наявність різнорідних елементів в дизайні візитної картки тільки ускладнить її сприйняття іншими людьми. Пам'ятайте, що людський погляд спочатку падає на лівий верхній кут простору, потім на його центр, і лише потім ковзає вправо. Якщо людина не зможе миттєво виділити основні складові вашої візитки, він не буде надалі виникають в її зміст. Тому графічні елементи краще розташувати у верхній лівій частині візитної картки. Посередині зазвичай вказують ім'я та прізвище, а у правому нижньому кутку - контактну інформацію.
3
Суворих правил, які б визначали розмір візитних карток, не існує. Проте у чоловіків візитки можуть бути трохи більше, ніж у жінок. Допустимий розмір чоловічої візитної картки становить 90 х 50 мм, а жіночої - 80 х 40 мм. Візитка молодої дівчини може мати ще менший розмір (зазвичай 70 х 35 мм). Найкраще замовляти візитки стандартних розмірів, щоб вони могли легко поміститися в візитницю або гаманець.
4
Папір - дуже важливий елемент оформлення візитної картки. Візитка, надрукована на якісній і щільному папері свідчитиме про солідність вашої компанії. Для оформлення візиток рекомендують використовувати особливу дизайнерський папір, фактуру і колір якої ви зможете підібрати самостійно. Щільність паперу для друку візиток не повинна бути менше 280 гр/м2. Якщо ви використовуєте занадто тонкий папір, будьте готові до того, що ваші візитні картки опиняться недовговічними.
5
Для того щоб створити і віддрукувати візитні картки самостостоятельно, можна скористатися наступними комп'ютерними програмами: «Майстер Візиток», «Картмейстер», «Візитка», «Візитка Офіс», Easy Card Creator Free, Business Cards, Power Card Maker , Juicy Business Cards.
Зверніть увагу
Не слід розташовувати текст візитки занадто близько до її країв. Якщо друкована апаратура дасть похибка хоча б в 1 мм, текст обов'язково зміститься в ту чи іншу сторону. Найкраще помістити інформацію та графічні елементи на відстані не менше 3 мм від країв шаблону.
Корисна порада
Якщо ви використовуєте яскраві кольори для оформленні своєї візитки, обов'язково дотримуйтесь контрастність її фону і тексту.