Як лікувати отит.

Отит і різні його ускладнення досить поширене захворювання, особливо часто зустрічається у дітей. Залежно від того, який відділ вуха вражений, розрізняють внутрішній, середній і зовнішній отит.

Причиною його виникнення в більшості випадків є різного роду інфекції, джерелами яких можуть бути віруси, бактерії і гриби. Симптоми отиту зазвичай подібні. Це біль у вусі, нерідко поширювана на зуби, висока температура, зниження слуху і гнійні виділення. Якщо вчасно не почати лікувати отит, хвороба може мати дуже важкі наслідки, аж до глухонімоти. При медикаментозному лікуванні отиту зазвичай застосовують різні антибіотики, препарати, що містять сульфаниламид і жарознижуючі засоби. Багато борються із захворюванням в домашніх умовах.

Наведемо найбільш поширені способи лікування цієї недуги:

  1. Зняти біль у вусі допоможуть сухі або спиртові компреси. Однак застосовувати їх варто тільки після лікарського огляду. Для виготовлення компресу беруть складену в декілька шарів марлю такого розміру, щоб вона повністю закривала вушну раковину, а також ділянка навколо вуха в радіусі не менше двох сантиметрів. Марлю просочують 20-30% розчином етилового спирту, закривають вушну раковину, зверху кладуть папір або вату і замотують вовняною хусткою. Компрес рекомендується тримати 3-4 години.
  2. Лікувати отит можна також за допомогою аркуша звичайної герані. Для цього свіжозірвану листок розминають рукою і вкладають в канал вуха.
  3. Ефективним засобом вважається висушена трава буркуну. Для приготування компресу беруть сухі верхівки рослини, загортають у марлю або мішечок з тканини, кладуть на плоску тарілку і заливають окропом. Після того, як компрес трохи настоїться, його прикладають до вуха і замотують теплим шарфом.
  4. Крім компресів, можна приготувати також розчин, який необхідно закопувати в вушної канал. Для цього беруть цибулину великого розміру, розрізають на дві частини і видаляють серцевини. У отримані поглиблення вкладають товчені насіння кмину. Потім половинки суміщають, скріплюють ниткою і запікають в духовій шафі. Після цього з цибулини вичавлюють сік, який закопують у вухо. Для більш ефективного лікування рекомендують також просочувати цим соком марлеві джгутики, які слід помістити в канал вуха.
  5. Для боротьби з гнійними виділеннями використовують теплий розчин гіркого полину. Змоченим у ньому тампоном протирають стінки вушного каналу.
Вушна біль може наздогнати людину в будь-якому віці. Частіше - це хвороба маленьких дітей. Але дорослі також схильні до цього захворювання. Діти хворіють частіше, тому що слухова труба у малюків не до кінця сформована, вона коротша і ширша, ніж у дорослої людини. В результаті інфекція легко потрапляє в вухо.
Вам знадобиться
  • - борний спирт
  • - ватяні палички
Інструкція
1
Основні причини вушних болів це отит і аденоїди. Варто насторожитися, якщо у вас або малюка з'явився нежить. Риніт проходить, а інфекція залишається і знаходиться поблизу від вух.
2
Поява отиту виникає на тлі простудних захворювань, різних захворювань околоносних пазух, хаотичного застосування не сумісних антибіотиків, зниження імунітету, алергії, сильного переохолодження організму.
3
Біль у вусі не завжди говорить про захворювання. При отиті больові відчуття проходять протягом трьох днів, а запальні процеси тривають близько двох тижнів. Старовинне перевірений засіб - це лікувати вухо борним спиртом. Засіб хоч і «древнє», але актуальне і в наші дні.
4
Звичайний борний спирт продається в аптеці. Вміст бульбашки нагрівають до теплої комфортної температури і закапують у вухо по 2 краплі тричі на день. Потім вставляють у вушну раковину тонкі джгутики. Якщо біль пішла, це не означає, що ви одужали повністю. Вушна інфекція дуже підступна.
5
Лікувати вухо борним спиртом треба протягом тижня, потім здатися на консультацію лікаря. Лор з'ясує, варто вам продовжувати лікування або ви повністю здорові.
6
При своєчасному лікуванні хворого вуха, отит закінчується одужанням, однак якщо організм ослаблений, він може швидко перейти в хронічну форму. З вуха постійно йтимуть гнійні виділення і значно знизиться слух. Серйозніші ускладнення - це запалення середнього вуха, розвиток менінгіту та ін.
7
Головне правило успішного лікування отиту - це вилікувати захворювання до кінця. Не переохолоджуватися і стримати інтенсивність фізичних навантажень. Якщо отит протікав з гнійними виділеннями, то отвір, звідки виходив гній може не затягнутися. Постарайтеся не купатися і не пірнати у водоймах або дотримуйтесь заходів безпеки, щоб вода не потрапляла в вухо.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=iEmtM62GQkw