Як підготуватися до виставки кішок.

Починати «світську» життя кішка може вже з 3-4 місяців - з цього віку тварина повною мірою проявляє ознаки породи і може гідно виступити на виставці. Щоб на заході не було ніяких сюрпризів, потрібно ретельно підготуватися.
Вам знадобиться
  • - ветеринарна довідка;
  • - пудра, шампунь, спрей, антистатик та інші засоби для догляду за шерстю;
  • - щітка;
  • - ножиці для підстригання кігтів;
  • - виставкова намет;
  • - лоток з наповнювачем;
  • - миски з водою і їжею.
Інструкція
1
У першу чергу, підготуйте до виставки саму кішку. Щоб вона не нервувала при великому скупченні людей, заздалегідь привчайте її до суспільства, возите в друзів у гості або на дачу. Бажано, щоб там були не тільки люди, а й інші тварини.
2
Доглядайте за кішкою не від випадку до випадку, а регулярно. Раз на тиждень пухнастим створінням потрібні сухі чистки, особливо якщо утворюються ковтуни на шерсті. Пересипайте шерсть пудрою або сухим шампунем, потім втирайте її в основу росту волосся по всьому тілу. Щітка підійде металева або гумова, з рідкісними круглими зубами. Не варто розчісувати хвіст кішки, оскільки шерсть на ньому відновлюється з працею.
3
За кілька днів до виставки вимийте кішку з водою. Використовуйте тільки перевірені шампуні, оскільки вони можуть не підійти тварині, наприклад, викликати алергію або зміна забарвлення. Після миття висушіть кішку рушником і за допомогою фена укладіть шерсть. Не залишайте звіра мокрим, особливо на протязі - після ванни він може легко застудитися.
4
Щоб підкреслити світлий окрас свого вихованця, використовуйте спеціальну пудру. Також може знадобитися антистатик, призначений спеціально для кішок. Всі препарати випробуйте як мінімум за місяць до виставки, щоб переконатися в їх безпеці і правильному ефекті.
5
Ретельно огляньте тварину і видаліть пінцетом окремі волоски, що порушують рівномірність вовняного покриву і забарвлення (якщо їх небагато). Підстрижіть кігтики - якщо кішка царапнет суддю, вас відразу дискваліфікують.
6
Зверніться в державну ветеринарну клініку і візьміть довідку «для виставок». Врахуйте, що довідка діє лише 3 дні, для її отримання необхідний медичний паспорт тварини із зазначенням усіх щеплень і присутність самої кішки.
7
Підготуйтеся матеріально: участь у котячої виставці, як правило, платне. Крім того, вам знадобиться виставкова намет з лотком, мискою для їжі та води. Оформіть табличку із зазначенням породи свого вихованця, ім'я та віку.
8
Якщо кішка поки не достатньо привчена до гучного суспільству людей і інших тварин, щоб вона не хвилювалася, за кілька днів почніть поїти її заспокійливими краплями (наприклад, «Кіт Баюн»). Перед виставкою можна окропити стінки клітини спреєм «Фелівей».