Як забезпечити безпеку дітей вдома.

Нещасні випадки відбуваються щодня з тисячами дітей у всьому світі. Багато біди батьки можуть запобігти, якщо проявлять трохи передбачливості. Перш за все потрібно постаратися забезпечити безпеку в вашому домі, де дитина проводить значну частину часу.
Інструкція
1
Якщо підлога в будинку викладений кахельною плиткою, постеліть поверх неї важку килимову доріжку. Дизайн батарей бажано продумати таким чином, щоб в них не могла застрягти рука дитини. Гострі кути меблів слід захистити спеціальними м'якими куточками. Карнизи повинні бути міцно прибиті, щоб вони не падали, якщо дитина раптом смикне за штору.
2
На вікнах і балконі повинні бути міцні засувки, які дитина не зможе відкрити сам. Вікно, яке ви відкриваєте для провітрювання, забезпечите яким-небудь пристосуванням, яке не дозволить малюкові протиснутися в отвір - наприклад, ланцюжком. Приберіть з балкона громіздкі предмети, на які дитина може піднятися і стати вище балконного огородження.
3
Розетки можна розташувати вище, щоб юний дослідник не зміг до них дотягтися. Бажано також їх захистити пластмасовими заглушками. Все, пов'язане з електрикою, необхідно зробити якомога більш непомітним для дитини. Приміром, розетки можна закрити меблями або іншими предметами інтер'єру. Щоб малюк не потягнув настільну лампу за шнур і вона на нього не впала, прикріпіть його до меблів або стіни. Не залишайте на прасувальної дошки праску, а шнур - вільно висить.
4
Ліки, ножиці, ножі, предмети рукоділля тримаєте в висувних ящиках із засувками або замками або в високо розташованих шафках. Сигарети, сірники і запальнички також кладіть якомога вище. Побутову хімію тримаєте в недоступному для дітей місці. Працюючи з хімічними речовинами, не залишайте їх в зоні доступу дитини.
5
Щоб малюк не зміг схопитися за чайник, каструлю або сковороду і перекинути вміст, їх ручки повинні бути звернені всередину плити. Ставте гарячий посуд, в якій готується їжа, на далекі конфорки, недоступні для дітей. Якщо у вас газова плита, після приготування їжі перекривайте газ.
6
Защелка на двері у ванній повинна бути зроблена таким чином, щоб малюк не зміг закритися всередині. Не залишайте наповнену ванну без нагляду. Слідкуйте за температурою гарячої води, вона не була вище 50 °. Не зберігайте у ванній кімнаті побутові прилади - бритву, фен і т.п. Не вмикайте пральну машину під час купання малюка.
7
Целофанові пакети не повинні потрапляти на очі дитині. Граючи, він може надіти пакет собі на голову й задихнутися від браку кисню. Сипучі продукти зберігайте в небитких герметичних ємностях. Оцет, соуси, спиртні напої тримайте на верхніх полицях холодильника або в кухонному шафці на високій полиці. Не залишай дрібні продукти в зоні досяжності, т.к. вони можуть застрягти у дитини в горлі. Це відноситься, наприклад, до горіхів або карамелі.
8
Не купуйте іграшки з гострими кутами і краями, а також маленькі іграшки або ті, які можна розібрати на дрібні частини. Поясніть дитині, що таке небезпека і як її уникнути. Пам'ятайте: ваша задача - не налякати дитину, а вберегти.
Отже, ви очікуєте поповнення в родині. Або ваша крихітка вже гулит в ліжечку, і ви розумієте, що недалекий той час, коли він почне стрімко розширювати рамки пізнаваного світу? Для того щоб зробити цей світ безпечнішим для малюка, користуйтеся кількома правилами.
Інструкція
1
Проведіть ревізію предметів, які потраплять в недалекому майбутньому в зону досяжності дитини . Приберіть все коле, ріжуче, що б'ється, рідке, а також речі з гострими кутами і виступами. Найшкідливіші на перший погляд предмети варто перевірити на міцність. Багато з них поповнять список небезпечних, якщо їх розібрати на частини, розчавити або наблизити до дихальних шляхів. Звичайний поліетиленовий пакет може стати причиною задухи, так як малюк ще не може адекватно реагувати на небезпеку, а його хаотичні рухи скоріше погіршують ситуацію. Не варто використовувати іграшки з тонкого пластику, так як при натисканні він може тріснути і поранити вашого дитини .
2
Вибирайте дитячу меблі дуже ретельно. Ліжечко буде потрібно дитині років до трьох, тому не варто розраховувати, що малюк буде в ній тільки спати. Краще підібрати ліжечко, обтяжену ящиком (що дозволить не тільки використовувати підліжковий простір, але і зробить ліжко більш стійкою). Механізм маятника повинен надійно фіксуватися, а поручні і рейки - бути дуже міцними.
3
Перевірте комод і решту меблів в кімнаті на стійкість. Обов'язково встановіть настінні кріплення на будь-які меблі, яка може перекинутися. Огляньте всі шафи, комоди і столи на наявність механізмів проти випадіння ящиків. Перевірте їх надійність дослідним шляхом. Якщо механізми ненадійні або їх просто немає, обов'язково придбайте пристрої проти випадіння ящиків. Аналогічно варто убезпечити ящики, в яких можуть зберігатися небезпечні предмети.
4
Одягніть на всі гострі кути на меблях спеціальні захисні ковпачки. Краще закріпити їх шурупами, так як з посадженими на двосторонній скотч або приклеєними слабким клеєм діти справляються легко. Гострі ручки на шафах і столах краще на час замінити на більш гладкі, по можливості м'які.
5
Убезпечте ваші вікна спеціальними кріпленнями якомога раніше - навіть не вміє ще ходити дитина з деякою вірогідністю може дістатися до вікна. Придбати кріплення можна в будь-якому дитячому або будівельному супермаркеті. Навіть якщо знайти їх надається неможливим, зверніться до допомоги інтернет-магазинів. Пам'ятайте, що москітна сітка не є захистом - більшість трагедій походить від упевненості, що вона вбереже дитини від падіння. Ознайомтеся з механізмом кріплень, пам'ятайте, що не всі вони однаково надійні. Деякі захищають тільки при відкритому вікні, але залишають дитині можливість відкрити його самому.
6
Застелите слизькі підлоги м'якими постілками, особливо в ігровій та прикроватной зоні.
7
Встановіть спеціальні підкови на двері, які повинні бути відкритими для уникнення прищеплення/переломів пальчиків дитини . В зони, в які не варто пускати дитини (наприклад, сходи), краще встановити спеціальні дитячі ворітця.
8
Придбайте і встановіть блокіратори на розетки. Тримайте ключі від них поза зоною досяжності дитини .
9
Придбайте радіо- чи відео-няню, якщо залишаєте дитини в кімнаті одного.
10
Встановіть спеціальний екран на газову/електричну плиту.
11
Намагайтеся по мірі можливості купувати побутову техніку зі спеціальними замками від дітей.
12
Пам'ятайте, що всі кріплення повинні бути встановленими поза зоною досяжності дитини .