Як виростити савойскую капусту.

Свійські капуста зовні нагадує білокачанну, але відрізняється гофрованими пузирчастими листям. На зрізі качан зеленувато-жовтий. Савойська капуста дуже корисна, бо має в складі гірчичні масла, які наділяють її фітонцидні властивості. Виростити цей овоч на присадибній ділянці можна розсадним способом.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - розсадні ящики;
  • - торф'яні горщики;
  • - добрива.
Інструкція
1
Приготуйте ділянку. Савойська капуста любить добре освітлені місця з кислотністю ґрунту 6,7-7,4 Ph. Попередниками не можуть бути буряк, ріпа, редис і томати. Добре саджати капусту після картоплі, моркви, огірків, цибулі, бобових. Восени перекопайте ділянку, внесіть на 1 кв.м 1 відро перегною, 2 склянки деревної золи, 2 ст.л. суперфосфату і 1 ч.л. сечовини.
2
Щоб отримати ранній урожай, сійте насіння на розсаду в середині березня. Для пізніх сортів починайте посів в останній декаді березня. Терміни дано для середньої смуги Росії, тому для південних регіонів їх зрушують. Головне, щоб розсада до моменту висадки у відкритий грунт мала вік в 50-60 днів.
3
Загартувати насіння перед посівом. Для цього залийте їх на 1 хвилину гарячою водою з температурою 50 градусів, потім змініть воду на холодну. І, нарешті, потримайте в розчині мікроелементів для поліпшення схожості. Далі помістіть насіння в холодильник на добу.
4
Наповніть розсадні ящики субстратом, що складається з 2 частин перегною і 1 частини дернової землі. На 1 кг отриманої суміші додайте 1 ст.л. деревної золи. Вона допомагає запобігти розвитку такого захворювання, як чорна ніжка. Дістаньте насіння з холодильника, підсушіть їх і посійте в борозни на глибину 0,5 см. Відстань між рядами повинна бути 3 см. Полийте посіви і накрийте ящики склом.
5
Через 4 доби з'являться перші сходи. Зніміть скло і переставте ящики на освітлене місце з температурою не вище 8 градусів, щоб розсада не витягується. Приблизно через 9-10 днів проведіть пікіровку, тобто відсадите кожен сіянець окремо в стаканчик йди торф'яної горщик, заглубив при цьому до сім'ядольних листочків. Температура для подальшого вирощування повинна бути в межах 17-18 градусів перші 3 дні, потім її знижують до 14 градусів вдень і 10-12 вночі.
6
Коли з'являться два справжніх листка, підгодуйте розсаду розчином мікроелементів. Достатньо взяти полтаблетки на 1 л води. Окропити цим розчином листя. Така підгодівля називається позакореневого.
7
Слідкуйте за вологістю ґрунту. За 2 тижні до висадки савойської капусти у відкритий грунт проведіть загартовування. Для цього виносьте розсаду з приміщення на день. За тиждень до висадки припиніть поливи.
8
Гарна розсада повинна мати 5-6 розвинених листків. Полийте її за 2 години до посадки в грунт. Акуратно діставайте рослини із стаканчиків і заглубляйте на грядці до перших справжніх листків. Притените на кілька днів. Подальший догляд полягає в прополці, розпушуванні і поливі. Через 20 днів підгодуйте коров'яком і проведіть підгортання.