Як зшити жіночу піжаму.

Піжама є різновидом одягу, створеної для сну. Саме в ній жінка зможе комфортно відпочити і, виспавшись повною мірою, зарядитися необхідною енергією на новий день. Крім того, все більше жінок використовують піжаму в якості повсякденної домашнього одягу. Перед тим як почати шити піжаму, визначитеся з її функціональністю.
Вам знадобиться
  • - бавовняна тканина;
  • - декоративний кант;
  • - еластична стрічка (гумка);
  • - гудзики.
Інструкція
1
Скачайте викрійку піжами вподобаного фасону з інтернету або скопіюйте з журналу по шиттю і рукоділлю. Щоб правильно підібрати лекало, необхідно уточнити свій розмір із запропонованої таблиці. Для цього виміряйте за допомогою сантиметрової стрічки об'єм грудей і обхват стегон. Скопіюйте підходящу викрійку на папір і виріжте по контуру всі елементи.
2
Візьміть поплін або іншу бавовняну тканину і розкроїте для блузи дві полички, два подборта, кишеню, спинку, а також дві деталі коміра, манжети і обтачку горловини спинки. Для брюк виготовте викрійки двох передніх і задніх половинок.
3
Сшейте блузу піжами. Для початку виконайте бічні і плечові шви. З'єднайте подборта з обтачкой горловини. Припуск нижнього зрізу подверніте і, Пріутюжіть, настрочити. Уздовж зовнішнього зрізу нижнього коміра приметайте декоративний кант. Зауважте, що його потовщена частина повинна лежати на комірі.
4
У лінії ушивання коміра дугою відкладіть кінці канта на припуски. Елементи коміра складіть разом лицьовими сторонами і зшийте по зовнішнім зрізами. Зріжте припуски шва близько до рядку. Потім виверніть комір і приутюжьте. Вметайте відкриті зрізи коміра в горловину.
5
Приметайте декоративний кант уздовж краю бортів. Його кінці у нижнього зрізу накладіть дугою на припуски. Обтачку горловини спинки і подборта приколіть до блузи. Пристрочите уздовж зрізів лацканів, бортів і горловини.
6
Відверніть подборта вперед, припуски у коротких сторін заутюжьте. Потім відверніть подборта навиворіт і пришити до подгибку низу. Підверніть і приколіть внутрішній зріз обтачки горловини спинки. Відстрочити краю коміра і лацканів близько до крайки.
7
Пришийте кишеню до лівої поличці. Для цього приколіть декоративний кант до нижнього зрізу планки кишені. Прітачать його вздовж лінії шва. Прітачать планку вздовж входу в кишеню з його виворітного боку. Відверніть планку на лицьову сторону, прітачать її нижній край ближче до крайки. По нижньому і бічних зрізах кишені заутюжьте припуски на виворітну сторону. Прітачать кишеню на поличку.
8
Приколіть декоративний кант до верхнього зрізу кожної манжети. Прітачать його вздовж лінії шва. Пришийте манжети до нижніх зрізах рукавів з виворітного боку. Відвернувши манжети на обличчя, прітачать їх верхні краї близько до крайок.
9
Виконайте шви на рукавах. Підверніть навскоси і пришити нижні кінці припусков швів. Вшитої рукава. Обмітайте петлі на правій поличці.
10
Сшейте брюки. Стачайте бічні зрізи. Пришийте до нижнього зрізу брюк манжети. Зробіть це так само, як у випадку з блузкою. Стачайте крокові зрізи. Підверніть навскоси і пришити нижні закінчення припусков.
11
Вкладіть половинки брюк одну в іншу лицьовими сторонами. Виконайте єдиним рядком передній і задній середні шви. Ззаду залиште припуск верхнього зрізу відкритим. Це необхідно для заведення гумки.
12
Для куліскі відверніть на виворітну сторону суцільнокроєні обтачку верхнього зрізу брюк, подверніте і настрочити. Приколіть еластичну мереживну облямівку нижче верхнього краю брюк. Її кінці стачайте. Настрочити облямівки близько до краю. Протягніть в кулиску гумку і зшийте її кінці.