Як вибрати пластиковий посуд. вироби з пластику.

Пластиковий посуд використовується в основному для зберігання харчових продуктів. Часто на кухнях у господинь можна зустріти пластмасові хлібниці, контейнери для сипучих продуктів, маслянки та ін. Щоб використання такого посуду не завдало шкоди здоров'ю, важливо правильно її вибирати для конкретного призначення.
Інструкція
1
Купуючи пластикові вироби, прочитайте маркування. Наявність на посуді знака у вигляді чарки з вилкою свідчить про її придатності для контакту з їжею. Якщо такий знак перекреслений або зовсім відсутня, виріб не призначений для їжі.
2
Знак PS на дні вироби означає, що воно виготовлене з полістирольного пластику. З такого посуду не можна вживати спиртні напої та напої, температура яких перевищує 40оС. Крім того, холодний напій, залишений в даній ємності більш ніж на добу, може стати отруйним.
3
Позначення PР говорить про те, що посуд зроблена з поліпропілену. Виготовлена з якісної сировини і з дотриманням гігієнічних норм, вона абсолютно нешкідлива. Про це свідчить також і те, що з такого матеріалу виготовляють одноразові шприци.
4
Купуючи пластикові контейнери, уточніть у продавця про наявність необхідних сертифікатів відповідності. Якщо ви плануєте зберігати харчові продукти в морозильній камері, вибирайте такий посуд, на етикетці або в супровідній документації якої є відповідна інформація. Більшість сучасної пластикової начиння може витримувати температуру від-40оС до + 140оС. Такий посуд також можна використовувати в мікрохвильовій печі. Про те, що посуд не деформується при охолодженні або нагріванні, свідчить напис Duroplast або Thermoplast на дні ємності.
5
Зупиняючи свій вибір на посуді з кришкою, переконайтеся, що вона герметична. Адже чим менше повітря контейнер буде пропускати всередину, тим довше продукти в ньому будуть залишатися свіжими. Кращим варіантом в даному випадку є посуд з гумовою прокладкою під кришкою.
6
До деяких контейнерів додається спеціальний мінінасос, за допомогою якого можна створити вакуум. В таких умовах, в порівнянні зі звичайними, продукти зберігаються до 4-5 разів довше. Для використання в мікрохвильовій печі купуйте термостійкий посуд овальної або круглої форми для кращого рівномірного розігрівання і приготування продуктів.