Як боротися з хворобами винограду.

Існує декілька захворювань винограду, які можуть вразити рослина в будь-який період його росту та вегетації. Це сіра гниль, мілдью, оїдіум та інші. Найбільш небезпечним вважається період дозрівання ягід, оскільки в цей час для боротьби з хворобами винограду не можна застосовувати хімічні препарати.
Інструкція
1
Огляньте виноградник. Хворі рослини виявляються по ряду ознак - це слаборозвинені кущики, що мають короткоузліе і засохлі пагони, на захворілих рослинах є плями, зав'язі і ягоди прісихают, колір гребенів змінюється.
2
Якщо на початку дозрівання ягід виноградинки зморщуються, розтріскуються і покриваються сірувато-білим повстяним нальотом, це означає, що виноград захворів сірою гниллю. Обприскайте грона хворих рослин 2% -ної бордоською рідиною.
3
Проведіть обприскування грон інших рослин 2-3% розчином господарського мила. При появі цвілі ягоди можна опиліть дрібно відсіяли деревною золою.
4
Якщо плодоніжки у виноградної лози набувають темно-сірого забарвлення, починають обсипатися, а на ягодах виступає білий наліт, це означає, що виноград уражений грибком мідью. Знищіть хворі рослини, так як їх не можна вилікувати.
5
Решта кущики обприскати розчином бордоської рідини, при обприскуванні ретельніше обробляйте нижню сторону листя, бутони і молоді ягоди. Концентрація розчину повинна бути наступна: якщо хвороба тільки починає розвиватися, зробіть 1% -ний розчин, а при сильному розвитку мілдью потрібен 2-3% -ний розчин бордоської рідини.
6
Поява на листках і гронах винограду попелястого нальоту з оселедцевим запахом є ознакою грибкового заборлеванія винограду, яке називається оїдіум. В цьому випадку обпиляться виноградник сірчаним кольором, мелкомолотого сірої або обприскати сірчано-вапняним відваром фортецею 0,5 °. Щоб боротьба з оїдіумом винограду була більш ефективною, проводите запилення при температурі повітря 20-25 ° і високої вологості.
Корисна порада
В якості профілактики захворювань винограду проведіть проріджування кущів і пагонів для кращого продування виноградника вітром. Слідкуйте за тим, щоб ягоди не лежали на землі. Навесні, як тільки розвинуться перші листки, обприскати рослини бордоською рідиною. Протягом літа необхідно від трьох до семи обприскувань (залежно від кількості опадів).