Як навчитися вишиванню стрічками.

Вишивка стрічками - один з найефектніших і простих видів рукоділля. Робота виглядає дуже об'ємно, красиво і при цьому не вимагає особливих навичок при виконанні. Проте для вишивання стрічками потрібно чимало терпіння і ретельний підбір матеріалів.
Вам знадобиться
 • - голки;
 • - тканина;
 • - пяльци;
 • - намистини і бісер;
 • - нитки;
 • - стрічки різних кольорів.
Інструкція
1
Підберіть правильні інструменти для вишивання стрічками. Голки повинні бути дуже гострими, з широкими вушками, щоб стрічка не скручувалася і легко проходила крізь отвір. Крім того, вам знадобляться п'яльці, інакше натягнути тканину належним чином не вдасться.
2
Краще всього використовувати шовкові стрічки, але знайти їх в магазині досить складно, тому починати можна і з стрічок з атласу або органзи. Деякі види стрічок не можна прати, тому перед початком роботи завжди мийте руки. Крім стрічок вам знадобляться нитки в тон, намистини і бісер для прикраси.
3
Використовуйте для вишивки стрічками будь-яку тканину, яка буде достатньо щільною і водночас дозволить легко пропускати крізь себе стрічки. Це може бути муслін, батист, рогожка, плис, сатин, лляна тканина, твід, джерсі, креп. Виріжте шматок на кілька сантиметрів більше планованої картини і всуньте його в п'яльці.
4
Для першої роботи обов'язково використовуйте зразок, постарайтеся точно повторити всі кольори і форму вишивки. Переведіть контури на тканину за допомогою олівця. Якщо вишивка світла, найкраще використовувати крейду або простьобаний контури контрастною ниткою.
5
Відріжте стрічку довжиною 50 см, вставте її в голку і, підігнувши кінчик, вколи голку по центру. Однією рукою підтримуйте стрічку, а другий - підтягуйте, зав'яжіть плоский вузол. В кінці роботи, щоб закріпити кінчик стрічки, проведіть голку під готовими стібками і зробіть петельку, легко затягніть.
6
Спробуйте освоїти тамбурний шов. Простягніть голку зі стрічкою на лицьову сторону, потім застроміть голку майже в те саме місце, звідки вона вийшла (залиште невелику петельку). З вивороту зробіть прокол через деяку відстань так, щоб вона вийшла всередині петельки. Повторюйте, в результаті у вас вийде косичка з петель.
7
Щоб обшити краю, використовуйте спосіб «полупетелькі». Зробивши петлю на лицьовій стороні, відступите трохи вліво або вправо і виведіть голку на лицьову сторону. Захопивши край петельки, тут же введіть голку назад. В результаті ви отримаєте окремі стібки, схожі на метеликів чи птахів.
8
Часто використовується у вишивці «французький вузлик». Для його виконання витягніть стрічку на лицьову сторону і два рази перев голку стрічкою, акуратно розподіліть витки. Потім введіть голку назад, майже в те саме місце, звідки вона вийшла.
9
Використовуючи різні види стібків, стрічки різних відтінків і ширини, заповніть простір вишивки. Кінчики стрічок найзручніше закріплювати за допомогою нитки з голкою, підігнувши край на 5 мм.
Вишивання шовковими або іншими стрічками - це досить давно відомий вид рукоділля, але популярність до нього прийшла після появи сучасних матеріалів для роботи. Використання цієї техніки дозволяє за короткий час отримати об'ємну вишивку, яка ефектно виглядатиме на будь-якому виробі - від звичайної настінної картини до предметів гардероба.
Вам знадобиться
 • - тканина для вишивання (найчастіше в цій якості використовується канва для вишивки хрестиком з великим розміром осередків - Аїда 14 або 11 або аналогічні тканини полотняного переплетення);
 • - бавовняні або шовкові стрічки різної ширини;
 • - голки для вишивання стрічками;
 • - пяльци;
 • - ножиці.
Інструкція
1
Потрібно правильно обробляти стрічку до початку роботи - від бобіни її потрібно відрізати під гострим кутом. Потім стрічку заправляють у вушко кути, залишаючи хвостик в 5 см, закріплюють стрічку у голці, проколюючи її хвостик на відстані 7 см від кінця, і простягають довгий хвіст стрічки, фіксуючи її в голці. Довжина стрічки не повинна бути більше 30 см - так вона не буде плутатися і м'яти.
2
Для фіксації стрічки на вивороті вишивки використовують плоский вузол. Його роблять, підігнувши краю стрічки двічі і проколюючи центр підігнути краю. Стрічку протягають через підгин і затягують.
3
Основним елементом вишивки є прямою стібок, для виконання якого голку виводять на лицьову сторону вишивки, роблять стібок потрібної довжини і виводять голку на виворітну сторону роботи. Слід при виконанні цього елементу стежити, щоб стрічка не перекручувалася, і регулювати її натяг при виконанні стібка.
4
Для виконання об'ємного французького вузлика голку і стрічку виводять на лицьову сторону роботи, обвивають голку стрічкою 3-4 рази і намагаються вивести голку на виворіт, чи не розпустивши при цьому зроблені обороти стрічки - виконання цього елемента потребують певного тренування.
5
Прямий стібок з завитком починають виконувати так само, як і звичайний прямий стібок, потім стрічку притискають до канві лицьовою стороною і вколюють голку в центр стрічки на відстані довжини стібка. Голку проводять на виворіт, намагаючись не розгорнути завиток.
6
Вигнутий прямий стібок вимагає для виконання наявності додаткової голки з ниткою муліне такого ж кольору. Її вколюють в стрічку на відстані необхідної довжини стібка і виконують наметочним стібок. Голку зі стрічкою виводять на виворіт роботи і регулюють кут між двома стібками за малюнком вишивки.
7
Інші елементи вишивки стрічками грунтуються на використанні цих самих простих стібків і їх комбінацій, тому освоїти цей вид рукоділля нескладно.