Як знайти риболовне місце.

Успіх риболовлі в чому залежить від того, знайде риболов вдале місце для лову чи ні. Знаючи деякі закономірності та особливості поведінки різних видів риб, на будь-якій водоймі можна знайти хороші місця і повернутися додому з багатим уловом.
Вам знадобиться
  • - знання про спосіб життя риби;
  • - човен;
  • - ехолот.
Інструкція
1
В глибокому водоймищі шукайте мілководні місця, а в дрібній річці - глибокі западини. На вузькій річці варто звернути увагу на широкі місця, а на повноводною - риба збирається на вузьких ділянках, оскільки корма там можна знайти більше.
2
Якщо на річці є гребля або дамба, обов'язково підійдіть до неї ближче. Успішним буде клювання як вище, так і нижче греблі, особливо в вирах. В місцях падіння води з дамби дуже багато корму, тому риба збирається тут у великій кількості. Вона почуває себе в безпеці під покровом піни і втрачає пильність, звикає до хлюпання води і шуму, тому ловити її дуже зручно.
3
На річці, густо зарослої очеретом та іншою рослинністю, шукайте чисті місця. Можна навіть цілеспрямовано розчистити невелику ділянку і обгородити його від ряски кільцем з прута. Навпаки, якщо водойма чистий, ловите на острівцях, де є рослинність і корчі. Найчастіше риба, особливо хижа, воліє триматися на кордоні води і рослинності, в місцях, де можна сховатися.
4
Якщо ви шукайте сома або миня, зверніть увагу на тихі вири і затоки, глибокі місця. У глибокому затоці близько берега можна зустріти щуку чи окуня.
5
Обходьте стороною піщані обмілини, великі простори без рослинності - корми тут немає, а, значить, немає і риби. Також марно ловити на швидкій течії, найчастіше риба не може втриматися на місці. Однак є й винятки - головня найлегше зловити саме на бистрині.
6
Якщо ви новачок, спробуйте використовувати для пошуку рибного місця ехолот. Зробивши декілька кругів на човні по ставку або озеру, ви зрозумієте основні осередки розташування риби і зможете виявити для себе закономірності. Велике значення має рельєф дна - наприклад, риба часто переміщається уздовж бровок свалов, ям, ярів, русел, особливо за течією.
7
Зверніть увагу на зовнішні умови. У спеку шукайте рибу в тіні кущів, обривів, прибережних дерев, найкраще рано вранці. Восени риба воліє прогріті місця, ловити її краще ввечері або вдень. Літньої ночі вдалим може бути лов біля чистих, чи не зарослих берегів, на мілині або у гирла приток і струмків.