Як підготувати заміський ділянку до зими.

Восени у садівників настає час підготовки заміських ділянок і дач до зимових холодів. Ці роботи дуже важливі, тому що від них залежить виживаність ваших рослин в морози. Заходи повинні проводитися своєчасно і правильно.
Інструкція
1
Розпочніть підготовку до зими з плодово-ягідних кущів. Коли у них припиниться вегетація, проведіть розпушування грунту навколо них. Це сприяє кращому проникненню в землю осінньої і весняної вологи. Підгодуйте органікою. Гілки малини прішпільте до землі, пагони молодих дерев і кущів зв'яжіть, щоб сніг їх не розвалив і не зламав.
2
Після закінчення листопада проведіть обрізку дерев. Процедуру робіть до перших холодів в ясну погоду. Стовбури дерев оберніть поясом руберойду, низ якого повинен на 10 см йти в грунт. Це буде чудовим захистом від гризунів. Між самим стовбуром і «поясом» покладіть мішковину. Пояс побілити, щоб ранньою весною кора не отримала сонячних опіків. Щоб уникнути промерзання коренів пристовбурні кола укрийте перегноєм або торфом.
3
Приділіть належну увагу і іншим рослинам. Приберіть всі відцвілі суцвіття, обріжте багаторічники. Основна мета укриття рослин на зиму - оберігання їх від перепадів температури, особливо в відлиги і вогкості. Адже вони частіше гинуть не від морозів, а від різких змін температури, достатку вологи і раннього проростання. Перед роботами зробіть водовідвідні стоки, щоб вода не застоювалася на ділянці. Починайте вкривати квіти з настанням перших заморозків, коли температура буде 5-8оС. Раніше цього робити не варто, інакше ваші вихованці можуть випріти. В якості укривного матеріалу використовуйте перегній або торф. Товщина шару визначається залежно від особливостей зимівлі різних видів квітів.
4
Підготуйте газон. Після закінчення росту трави, підстрижіть його, прочешіть, приберіть облетіли листя. Це потрібно для того, щоб трава не випріває, і не завівся грибок. У перших числах жовтня підгодуйте калійним добривом, воно поліпшить стійкість до морозів. Не ходіть по газону після першого інею.
5
Приберіть садовий інструмент і техніку. Приберіть літні шланги, попередньо злив з них воду, відключіть поливальну систему. З колодязя або свердловини приберіть фільтри та насоси. Очистіть від бруду робочий інструмент, металевий змастіть машинним маслом.