Як почистити золоту підвіску.

Золоті прикраси користуються особливим попитом і популярністю. Їх можна носити постійно, вони не псуються під впливом зовнішніх факторів. Але все ж іноді такі вироби мають потребу в чищенні, щоб відновити їх первісний блиск і сяйво. Не є винятком і підвіска.
Вам знадобиться
  • - пиво;
  • - яєчний білок;
  • - сода;
  • - гіпосульфіт;
  • - спирт;
  • - зубна паста.
Інструкція
1
В ідеалі чистити прикраси із золота потрібно раз на місяць. Для цього зверніться в ювелірну майстерню і довірте цю роботу фахівцю, особливо це стосується підвісок з дорогоцінним або напівдорогоцінним камінням. Можна почистити і вдома. Купіть в спеціалізованому магазині призначене для цього засіб для чищення, відповідне вашому пристрою. Визначитися з цим допоможе консультант.
2
Скористайтеся народними способами, якщо в силу якихось причин ви не можете піти в майстерню. Всі ці методи відомі давно і не зіпсують вашу коштовність. Наприклад, зробіть наступне. Візьміть в однаковій пропорції трохи пива і яєчного жовтка, ретельно перемішайте. Нанесіть склад на фланель і протріть виріб.
3
В алюмінієву ємність налийте 200 мл води, покладіть половину чайної ложки питної соди, закип'ятіть. Остудіть і помістіть прикраса до складу приблизно на годину. У склянці води розчиніть чайну ложку гіпосульфіту. Золото помийте в цьому розчині.
4
Якщо ви все ж вирішили почистити підвіску з каменем будинки, дотримуйтесь деяким правилам. Виріб, у якого камінь просто приклеєний, не можна надовго занурювати в яку-небудь рідину. Найпростішим способом вважається спиртовий. Опустіть на декілька секунд коштовність в спирт, а після протріть фланеллю або іншою м'якою тканиною, просоченою мильним розчином. Покладіть підвіску так, щоб волога стікала або випаровувалася. Для додання блиску використовуйте звичайну зубну пасту. Натріть їй прикрасу, а потім ретельно змийте.
Зверніть увагу
Не використовуйте для чищення рідини для миття посуду. Вони добре впораються із завданням, але можуть пошкодити метал через сполук, які входять до складу.
Корисна порада
Після будь чистки підвіску, як і інша прикраса із золота, необхідно промити проточною водою і ретельно просушити.