Як підготувати садову суницю до зими.

Восени садівники замислюються про те, як підготувати квіти та інші культури до зими. Це необхідно для того, щоб навесні не довелося підраховувати кількість загиблих рослин. Не є винятком і садова суниця.
Інструкція
1
Щоб правильно підготувати суницю до зимового періоду, врахуйте декілька важливих нюансів. Зробивши це неправильно, ви нашкодите кущика. Є люди, які радять її утеплювати від заморозків за допомогою соломи або сіна. Не варто так робити. Справа в тому, що рослина може піддаватися більшій небезпеці - мишам. Звірята люблять ласощі у вигляді коренів суниці, а таке укриття - ідеальне місце для того, щоб перезимувати з комфортом. В якості укривного матеріалу використовуйте ялинові гілки. Вони добре утримують сніг, а він вважається кращим утеплювачем, тому що не дає землі сильно охолонути, будучи чудовим теплоізолятором.
2
Час проведення даних заходів також відіграє неабияку роль. Починайте роботи після перших холодів. Наприклад, якщо провести цю процедуру, коли ще тепло, можна нашкодити рослині, так як зимостійкість даної культури безпосередньо залежить від її гарту. Вона досягається за рахунок поступового зниження температури. Невеликі заморозки лише тільки загартують її.
3
Перед безпосереднім укриттям кущів проведіть підгортання і мульчування. Через тиждень після цього підгодуйте рослини органікою. Листя прибирати небажано, вони захищають нирки суниці. Можна прибрати тільки хворі та уражені. Деякі садівники радять скошувати листя відразу після збору врожаю, щоб до холодів виросли нові. Перед тим як укладати ялинові гілки, покладіть хмиз, прекрасно підійдуть сухі пагони малини. На всякий випадок можна залишити отруту для мишей.
Корисна порада
Варто відзначити, що міцні молоді кущі переносять зиму краще, ніж старі. Бажано мати суницю різного віку. Якщо ви все зробите правильно і вчасно, на наступний рік садова суниця порадує вас солодкими і соковитими ягодами.