Як лікувати викривлення хребта вдома.

Своєчасне виявлення сколіозу або, по-іншому, викривлення хребта, дозволяє вчасно почати лікування і виправити поставу. Поставити діагноз і порадити зміцнюють заходу може лікар, проте лікування сколіозу - тривала робота, якою необхідно займатися постійно, в тому числі і вдома.
Вам знадобиться
  • - жорстка ліжко;
  • - заняття спортом;
  • - рюкзак або ранець;
  • - зручне робоче місце;
  • - корсет.
Інструкція
1
Намагайтеся виявити хворобу якомога раніше - чим раніше буде вжито заходів, тим вони ефективніше. Якщо зміни хребта виявлені у дитини до 8 років, то можливо повне лікування, після 15 років можна тільки призупинити процес. Часто викривлення хребта з'являється через одноманітною сидячої роботи, в такому випадку частіше робіть гімнастику прямо на робочому місці, змініть стілець на більш зручний.
2
Змініть спосіб життя. Спіть тільки на рівній жорсткій ліжка - ніяких товстих матраців, м'яких диванів і пружинних сіток. Подбайте про фізичну активність, правильному чергуванні відпочинку та навчання (або роботи), зручному робочому місці. Обов'язкові заняття спортом - ігри з м'ячем, плавання, ходьба на лижах. При цьому вправи повинні проводитися симетрично, щоб м'язовий корсет розвивався рівномірно.
3
Займіться лікувальною гімнастикою. Корисно буде повисіти на турніку, але не зістрибувати з нього, а акуратно злазити з допомогою стільчика. Відмовтеся від сумок або портфелів через плече - необхідно розподіляти навантаження на плечі рівномірно, найкраще носити ранець або рюкзак.
4
Запишіться на заняття хореографією, спортивними танцями, у дітей до 10 років в результаті занять хребет може навіть повністю випростатися. Можна також їздити на велосипеді, грати в футбол та інші рухливі ігри. Не варто кататися на ковзанах, скейтборді, стрибати з висоти, грати в бадмінтон і теніс, бігати на великі дистанції - стан може погіршитися. Найбільша користь для дитини або дорослого - від плавання, навантаження на м'язи в цьому виді спорту оптимальна.
5
При сильному викривленні хребта пройдіть курси масажу, електростимуляції (впливу на м'язи електричним струмом), акупунктури та інших процедур - все це під контролем досвідченого лікаря. Може виявитися корисним носіння спеціально розробленого корсета, підібраного лікарем з урахуванням особливостей статури.
Зверніть увагу
При лікуванні головне завдання лікаря - це не допускати прогресування хвороби і, по можливості, домагатися корекції деформації хребта. Необхідно направити всю увагу на зміцнення м'язового корсету хребта і формування постави. Крім гімнастики при лікуванні викривлення хребта вельми ефективно плавання.
Корисна порада
На озброєнні наших лікарів є власна запатентована методика проведення витяжного масажу, яка в комплексі з перевіреними рефлексотерапевтіческого процедурами і лікувальною фізкультурою, є найбільш ефективною програмою лікування сколіозу хребта. У наш медичний центр ви можете звернутися з правостороннім сколіозом грудного відділу хребта, шийно-грудним і поперековим викривленням, а ...
Викривлення хребта буває просте або часткове, складне і тотальне. При простому викривлена одна бічна дуга, при складному - кілька дуг в різні боки, тотальне захоплює весь хребет.
Інструкція
1
Розрізняють вроджені викривлення (недорозвинення, додаткові хребці) і набуті (ревматичні, рахітіческіе, паралітичні). Лікування хребців залежить від вікового цензу, типу викривлення і ступеня деформації.
2
При викривленні 1 і 2 ступеня лікування проводиться консервативно. Основоположним моментом є правильне харчування, збагачене вітамінами, часте перебування на свіжому повітрі, рухливий спосіб життя.
3
При сколіозі 1-2 ступеня зробіть собі жорстку постіль, для це забагатієте дерев'яний щит і покладіть під матрац. Виберіть для робочого місця стілець, відповідний вам по росту. За столом сидите прямо, при цьому ноги повинні діставати до підлоги. Скористайтеся корсетом (при призначенні лікаря).
4
Проводьте лікувальну гімнастику, вона допоможе зміцнити основні м'язи, що підтримують хребет. Особливо ефективні вправи на балансування, рівновагу.
5
Виконуйте наступний комплекс вправ для профілактики сколіозу прямо на робочому місці: не сидіть нерухомо не більше 20 хвилин; намагайтеся вставати якомога частіше; при сидінні регулярно міняйте положення ніг (ступні назад-вперед, розводьте їх, ставте поруч і т.д.); сидите «правильно»: сядьте на край стільця і зженете коліна під прямим кутом, випряміть спину, покладіть прямі лікті на підлокітники.
6
Робіть спеціальні компенсаторні вправи: підтягніть коліна до грудей, потім випрямтеся; встаньте на коліна і витягнуті руки, максимально вигніть спину вгору, а потім якнайсильніше прогните її.
7
Вправи для зміцнення м'язів спини: встаньте, покладіть руки за голову, відведіть руки в сторони - підніміть вгору, замріть на 3-4 секунди і поверніться у вихідне положення.
8
Ляжте на живіт, зіпріться на руки і, не відриваючи стегна від підлоги, прогніться, замріть на 5-6 секунд, поверніться у вихідне положення.
9
Встаньте на крок від стіни. Руками торкаючись стіни прогніться назад, піднявши руки вгору, повторюйте 5-8 разів.
10
Повністю виправити викривлення хребта можна лише при 1-2 ступенях, коли відсутні виражені диспластичні зміни. При сколіозі 3-4 ступеня можна лише зупинити прогресію.
11
Розвиток викривлення зупиняється разом з ростом людини (в 16-18 років), після 20 років хребет випрямити не вдасться. Подальше лікування може носити тільки загальнозміцнюючий характер.
Корисна порада
Ніколи не робіть фізичні вправи, що сприяють розтягуванню хребців