Як надати невідкладну допомогу при анафілактичному шоці.

Анафілактичний шок - це важкий стан, що загрожує життю хворого. Він розвивається при контакті організму з антигенами, чужорідними речовинами, і відноситься до алергічних реакцій негайного типу.
Інструкція
1
Анафілактичний шок може стати раптової реакцією на лікарські препарати або укуси комах, рідше - харчові продукти, пил, пилок. Симптоми можуть наростати дуже стрімко: гостра недостатність кровообігу і дихання, падіння кров'яного тиску, бронхоспазм, набряклість, судоми, висипання на тілі. Анафілактичний шок приблизно в 10-20% випадків призводить до летального результату, тому такий стан вимагає вживання термінових заходів.
2
При найменшій підозрі на шокову реакцію слід негайно викликати швидку допомогу. Майте на увазі, що кожна секунда може коштувати людського життя. До приїзду лікарів постарайтеся по можливості припинити дію алергену на організм потерпілого. Якщо людину вкусила комаха, накладіть джгут вище місця укусу, не допустивши, таким чином, поширення алергену по кровотоку.
3
Покладіть хворого горизонтально на спину, а його голову покладіть на бік щоб уникнути асфіксії. Зафіксуйте нижню щелепу потерпілого так, щоб язик не западав в глотку. Видаліть з рота вставні зуби, якщо такі будуть виявлені. Зігрійте ступні хворого, прикладіть до них грілку або пляшку з гарячою водою.
4
Першим лікувальним заходом при анафілактичний шок є негайне підшкірне введення адреналіну. Починають звичайно з 0,2-0,5 мл 0,1% -ого розчину, при необхідності ін'єкцію повторюють. Сумарна доза може досягати 1-2 мл за кілька хвилин, але вводять її дрібними порціями. Подальшу адреналінову терапію продовжують до відновлення нормального кров'яного тиску, ЧСС, ослаблення інших загрозливих для життя симптомів. Проте передозування адреналіну також небезпечна: це здатне блокувати адренорецептори і погіршити перебіг анафілактичного шоку.
5
Щоб зменшити місцеву реакцію і уповільнити поширення алергену, на місце ін'єкції прикладають лід. При оральному прийнятті алергену промивають шлунок. Але незалежно від шляху потрапляння алергену в організм обов'язково вводять адреналін. Для зняття набряклості вводять преднізолон, а для підтримки серцевого ритму кордіамін і кофеїн.
6
Адреналін і кордіамін вводять через кожні 20 хвилин, поки тиск не прийде в норму. Слід враховувати, що внутрішньовенні ін'єкції ефективніше підшкірних. Внутрішньом'язово вводять пеніциліназу, якщо шок викликаний пеніциліном. При виникненні реакції на укус або органічна речовина хворому дають антигістамінні препарати: супрастин, тавегіл, димедрол. Також внутрішньовенно вводять глюконат кальцію або хлорид кальцію.
7
Для полегшення дихання вводять бронхолитический препарат еуфілін. При вираженому набряку гортані виконують трахеотомію - введення дихальної трубки в гортань через надріз на шиї. Природно, таку процедуру можуть проводити тільки кваліфіковані лікарі.