Карта глибин: таємниці світового океану.

Водою покрито приблизно три чверті від загальної площі поверхні нашої планети. Жодна інша планета нашої галактики не може похвалитися подібним. У найглибших місцях світового океану приховані таємниці, розвідати які мріють багато людей.
Інструкція
1
Глибокі западини на дні океану називаються «жолобами». Недалеко від групи Маріанських островів розташований найглибший жолоб на планеті. Він носить назву «Маріанської западини». Вона не тільки найглибша, але ще й наймасштабніша - загальна протяжність становить понад півтори тисячі кілометрів. Опускалися на дно глибоководні апарати досить довго збирали відомості про це таємниче ділянці Тихого океану. Результати дослідження шокували вчених: глибина жолоба перевищує 11 тисяч метрів. Опуститися на саме дно довгий час не дозволяло сильний тиск водних мас. Вдалося це лише в 1960 році. Ця безодня лякає і манить людини - подвиг був повторений лише в 2012 році режисером Джеймсом Кемероном, який давно мріяв побачити дно легендарної западини.
2
Майже на півтори тисячі метрів поступається Маріанської інша западина, що також знаходиться в Тихому океані - Тонга. Її називають «живою»: жолоб постійно рухається, щорічно він зсувається в південну сторону на кілька сантиметрів. Праворуч від западини знаходяться однойменні мальовничі острови. Найвідоміший з них - Самоа. Білий пісок, пальми, лагуна і суворі гори - різноманітність пейзажів вабить туристів з усього світу. Однак їх спокій періодично турбують вулкани, адже западина знаходиться на стику плит земної кори, що саме по собі є причиною сильних підводних поштовхів. Шторми і виверження тут не рідкість.
3
Трійку найглибших западин світового океану завершує Філіппінська. Причиною її виникнення стало «сусідство» плит літосфери, затьмарені найсильнішим ударом однієї про іншу, коли материк Пангея розколовся на континенти. Ця западина - мати крушать все на своєму шляху цунамі. Складається враження, що «конфлікт» триває і донині - саме на місці цього жолоби стикаються два різних по температурі течії і два повітряні потоки.