Як навчитися писати формулу карбонату.

При виконанні завдань з хімії, які включають в себе тестування, рішення розрахункових завдань, практичну роботу або лабораторний досвід можуть знадобитися вміння та навички при написанні формул солей. Таблиця розчинності, в якій вказані значення зарядів іонів металів і кислотних залишків, а також знання принципу її використання допоможе вірно написати формули та інших речовин.
Вам знадобиться
  • - таблиця розчинності солей, кислот, основ
Інструкція
1
Карбонати - це солі, що складаються з атомів металу і кислотного залишку, який має один атом вуглецю і три атоми кисню - СO3. Солі можуть бути як середніми - карбонати, так і кислими - гідрокарбонати. Щоб правильно написати формулу, необхідно скористатися таблицею розчинності кислот, солей і підстав, що є довідковим матеріалом на всіх видах контролю, включаючи навіть ЄДІ з хімії.
2
Карбонат-іон має заряд 2-. Щоб формула солі була написана правильно, знайдіть, який заряд має метал, який входить до складу карбонату. У кожному разі, сумарне число позитивних зарядів іонів повинна дорівнювати сумарному числу негативних. При цьому необхідно обов'язково враховувати індекси, що стоять внизу праворуч від хімічного символу. Значення заряду іона та індексу, що стоїть біля цього ж іона, перемножуються.
3
Приклад № 1. Напишіть формулу карбонату калію. У таблиці розчинності подивіться на кислотний залишок і на метал, що входить до складу солі. Кислотний залишок - СO3 має заряд 2-, а іон калію має заряд + (вважається +1, але одиниця не пишеться). Напишіть формулу, враховуючи, що метал завжди стоїть на першому місці: КСO3. Якщо порівняти кількість зарядів, то негативних вийшло два (2-), а позитивних тільки один (+). Значить, у формулі має бути 2 атома калію, які дадуть два позитивних заряду (2 +), оскільки значення заряду та індексу перемножується. Отже, і молекула буде електронейтральна: К2СO3. Отримана сіль називається карбонат калію.
4
Приклад № 2. Напишіть формулу карбонату кальцію. Кислотний залишок той же, тобто - СO3 із зарядом (2-). У таблиці розчинності знайдіть метал кальцій і його заряд, який дорівнює 2 +. Напишіть формулу, що має вигляд: СаСO3. У результаті вийшло однакову кількість негативних (2-) і позитивних 2 (+) зарядів. Отже, формула написана правильно, так як в цілому вона електронейтральна. Отримана сіль називається карбонат кальцію, вона знайома як крейда або вапняк.
5
Приклад № 3. Напишіть формулу гідрокарбонату калію. Гідрокарбонат-іона в таблиці розчинності немає, а тому слід запам'ятати, що він має вигляд - НСO3 і у нього заряд, рівний (-). Іон калію має протилежний заряд (+), тому формула буде виглядати таким чином: КНСO3.Полученное з'єднання називається гідрокарбонат калію, яке являє собою кислу сіль.