Які осінні гриби можна сушити.

Осінь - чудова пора для походів у ліс по гриби з кошиком. Якщо ви принесли додому багату здобич, потрібно обробити її так, щоб максимально зберегти аромат і смак. Тільки сушка грибів повною мірою відповідає цим побажанням.
Вам знадобиться
  • - гриби;
  • - чиста бавовняна тканина;
  • - нитки;
  • - духовка з гратами;
  • - скляні або металеві банки.
Інструкція
1
Більшість пластинчастих грибів мають гіркоту, сушити такий продукт можна, тому що неприємний присмак після обробки не проходить. З трубчастих до сушіння придатні: підосичники, білі гриби, моховики, підберезники, маслюки, дубовики, козляки. Для такої обробки придатні і сумчасті гриби: трюфелі білі, зморшкові шапочки, сморчки.
2
Не слід забувати і про трутовики. З них можна сушити гриб-баран, трутовики розгалужений і строкатий. Придатні до сушіння пластинчасті: осінні опеньки, строкатий гриб-парасолька, Підвишень, печериці, оленячий гриб і чешуйчатка ворсиста. З лісічковий можна піддати такій обробці тільки лисички звичайні.
3
Гриби перед сушкою потрібно ретельно розсортувати. Виберіть найміцніші і свіжі продукти, вони не повинні бути червивими. Можете розібрати гриби за розмірами і сортам. Грунтовно очистіть їх від всього бруду, листя, землі і хвої.
4
Мити гриби перед сушінням небажано, тому що вони дуже добре вбирають вологу і довше залишаються сирими, краще протерти їх чистою вологою ганчіркою. Не забудьте порізати гриби на тонкі акуратні скибочки. Відокремте капелюшки від ніжок, тонкі ніжки розріжте вздовж на дві-чотири частини, а товсті - на кружечки.
5
Найлегшим варіантом є сушка грибів на відкритому повітрі. Для цього на вулиці повинна бути спекотна і сонячна погода, дощ зіпсує гриби. Розкладіть продукти на чисту тканину, яку слід розстелити на сухій рівній поверхні. Гриби не повинні закривати один одного від свіжого повітря, розкладіть кожну частину окремо від іншої.
6
Можна нанизати гриби на досить товсті нитки і розвісити ці буси в жаркому, але тінистому місці. Підійде і балкон міської квартири. Якщо погода не підходить для сушки товстих вологих осінніх грибів, використовуйте штучне тепло.
7
Можна сушити гриби в духовці. Для цієї мети потрібні решітки замість листів, на які і викладають нарізані скибочки. Температура в духовці повинна бути 60-70 градусів. Дверцята повинна бути трохи прочинені, щоб всередину надходив свіже повітря. Тривалість такої сушки 7-12 годин. Коли гриби стануть ламкими, обробка завершується.
8
Готові сушені гриби слід зберігати в закритій металевій або скляній банці в приміщенні з температурою 8-10 градусів. Для цієї мети підійде і добре провітрюваних сухий льох. Такі умови необхідні, щоб гриби не ввібрали вологу або сторонні запахи, в іншому випадку продукти можуть запліснявіти і відволожитися.