Як лікувати кишечник. біфідокефір що лікує.

Дисбактеріоз кишечника - неприємний стан, викликане втратою балансу між нормальною мікрофлорою і патогенними мікроорганізмами. Це захворювання може виникнути внаслідок тривалого лікування антибіотиками, будь-якого органічного ураження органів травлення, навіть при стресах.

Дисбактеріоз проявляється, насамперед, порушеннями з боку травного тракту: проносами, запорами, нудотою, відрижкою, болями в животі. При дефіциті корисних бактерій в кишечнику не можуть засвоїтися багато поживні речовини, тому страждає не тільки травлення, але і організм в цілому.

Лікарі рекомендують лікувати кишечник комплексно:

  1. Скорегуйте дієту: вживайте менше жирної, гострої їжі, солодощів. Їжте їжу багату клітковиною (овочі, фрукти). Хороший ефект дають біфідокефіра.
  2. При вираженому зростанні патогенної мікрофлори призначають антибактеріальні препарати, здатні боротися зі стафілококом, протеєм, дріжджовими грибами (ерсефуріл, интетрикс, фуразолідон, нитроксолин).
  3. Для заселення кишечника штамами нормальної мікрофлори застосовують пробіотики, містять лактобактерії та біфідобактерії, протягом 1 - 2 місяців. При призначенні тривалого курсу антибіотикотерапії лікарі зазвичай радять пропити курс пробіотиків (біфідумбактерин, ентерол, лінекс).
  4. Крім прибутків, можна використовувати препарати, що пригнічують ріст і розмноження патогенних мікроорганізмів і створюють умови для нормального розвитку нормальної мікрофлори, наприклад, хилак-форте .
  5. Для стимуляції травлення показані ферментні препарати та засоби, що поліпшують моторику кишечника. Для профілактики рецидивів необхідно зміцнювати імунітет.

Щоб лікувати кишечник народними методами необхідно:

  1. Для боротьби з патогенною флорою використовувати настій звіробою (на 150 мл окропу - столова ложка трави звіробою ; тримати на водяній бані 15 хвилин). Пити по третині склянки перед їдою. Засіб протипоказано людям з гіпертонією.
  2. Рекомендується з'їдати по зубчику часнику за годину до сніданку.
  3. Змолоти в кавомолці до утворення порошку по 1 ст.л. ядер соняшнику, волоського горіха, насіння гарбуза. Залити ст.л. порошку 100 мл води, приймати суміш двічі на день.
  4. Народна медицина рекомендує вживати 80 - 100 г меду лугового протягом дня для зниження запальних процесів в кишечнику.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EtffiI17xlM