Як замінити автомобільний кермо.

Рульове колесо є одним з найважливіших елементів системи управління будь-якого автомобіля. Саме тому кермо повинен бути зручним, адже тоді ви зможете уникнути дискомфорту при управлінні машиною. Іноді бувають ситуації, в яких потрібна термінова заміна бублика. Ця процедура досить проста, тому її може виконати будь автолюбитель.
Вам знадобиться
  • - нове рульове колесо;
  • - торцевої ключ;
  • - хрестова і шлицевая викрутка;
  • - проставка для установки нового керма;
  • - керівництво по експлуатації вашого автомобіля.
Інструкція
1
Відкрийте капот машини і від'єднайте мінусову клему акумуляторної батареї, відкрутивши гайку кріплення. Так ви мінімізуєте ризик виникнення короткого замикання в бортовій мережі електроживлення, яке може статися під час демонтування старого керма.
2
Встановіть рульове колесо у вихідне положення. Колеса автомобіля при цьому повинні стояти прямо. Ознайомтеся з керівництвом по експлуатації вашої моделі. У ньому повинна бути описана процедура заміни автомобільного керма.
3
Зніміть зовнішній кожух. Зазвичай він кріпиться на спеціальні засувки. Щоб його зняти, потрібно докласти невелике зусилля. Іноді кожух закріплений з тильного боку за допомогою шурупа. У цьому випадку болт необхідно акуратно викрутити.
4
Знайдіть механізм, який приводить в дію звуковий сигнал автомобіля. Акуратно від'єднайте його і відкрутіть болти, що кріплять його. Після цього вийміть корпус, підчепивши його лезом плоскої викрутки.
5
Вимкніть подушку безпеки, якщо вона є у вашій комплектації. Для цього знайдіть три дроти і від'єднайте клеми. Акуратно вийміть подушку і перевірте її цілісність.
6
Знайдіть центральну гайку, яка зміцнює кермо до рульового валу. Вийміть шпильку. Якщо вона зламана, її слід замінити. Відкрутіть гайку торцевих ключем.
7
Зніміть рульове колесо з валу, потягнувши його на себе з невеликим зусиллям. Тепер потрібно встановити новий кермо.
8
Проведіть всі дії в зворотному порядку, якщо ви встановлюєте кермо, ідентичний оригінальному. Якщо ви хочете інсталювати рульове колесо іншого типу, слід уважно ознайомитися з інструкцією, що додається нього.
9
Одягніть на рульовий вал спеціальну проставку, яка повинна йти в комплекті разом з новим кермом. Далі встановіть нове рульове колесо і закріпіть його гайкою.
10
Не забудьте підключити електронну схему замість подушки безпеки в тому випадку, якщо в новому рульовому колесі не передбачено місце для неї. Така схема повинна обдурити електронну систему, емулюючи сигнал від подушки безпеки.
При управлінні автомобілем дуже важливий комфорт. Він досягається не тільки за допомогою наявності зручних і м'яких сидінь, але і завдяки правильно підібраному кермовому колесу. Кожен автолюбитель може встановити його самостійно.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - головка;
  • - молоток;
  • - фігурна викрутка.
Інструкція
1
Дістаньте ключ із замка запалювання, це спростить роботу. Після від'єднайте провід мінусовій клеми від акумулятора, щоб не стати жертвою короткого замикання. Потім виверніть кермо до того моменту, поки протиугінний механізм не заблокує його. Щоб встановити рульове колесо рівно, нанесіть олівцем мітку на приладову панель і рульову колонку. Потім за допомогою викрутки розберіть декоративну накладку, яка розташована на подушці рульового колеса, щоб мати доступ до гвинтів кріплення. Ці гвинти (саморізи) необхідно викрутити.
2
Зніміть кришку керма. Найчастіше це можна зробити, скориставшись викруткою або ножем. Від'єднайте кріплення (шильдик), щоб отримати доступ до решти деталей, які тримають рульове колесо на своєму місці. Деякі конструкції більш прості, і для того, щоб зняти кришку керма, досить підчепити її ножем. Виконуйте цю дію так, щоб не пошкодити кріплення.
3
Від'єднайте після цього клаксон і дістаньте його, щоб виявити знаходяться під ним гайки кріплення. Зніміть гайку кріплення керма, відкрутивши її ключем-голівкою. Такий ключ необхідний, так як до гайки неможливо дістатися за допомогою звичайного гайкового ключа.
4
Зніміть рульове колесо, похитуйте його з боку в бік. Якщо ваші зусилля не дають результатів, спробуйте злегка вибити кермо руками або вдамося до молотка, але стежте за тим, щоб удари були не такі сильні. Найчастіше необхідно не більше трьох ударів молотком. Після цього старе рульове колесо буде знято.
5
Нанесіть на новий кермо мітки, знявши їх зі старого. Далі встановіть його в такому ж становищі. Після цього закрутіть гайку кріплення і поставте на місце клаксон. Потім виконуйте всі дії, описані вище, в зворотному порядку, ні в якому разі не порушуючи його.
Корисна порада
Якщо ваш автомобіль оснащений подушкою безпеки, проявіть особливу увагу при виконанні роботи, так як подушка може в будь-який момент вискочити назовні.