Як визначити самку черепахи.

Визначити точний підлогу черепахи вельми складно, і можливо це зробити тільки в більш старшому віці, коли черепашке виповниться 6-8 років, а розмір панцира перевищуватиме 10 см. Причому простіше було б визначити самку, якби у вас було багато черепах, складніше це зробити, маючи всього одна тварина. Проте, вивчивши деякі зовнішні ознаки, ви без зусиль зможете визначити самку черепахи .
Інструкція
1
Існує кілька видів черепах - сухопутні, болотні, красноухие, середньоазіатські та трионикс. Розглянемо кілька прикладів, за якими визначимо самку черепахи .
2
Сухопутний самку черепахи можна визначити по хвосту. У самок на відміну від самців хвіст трохи коротше. Однак це можна побачити в статевозрілому віці. У підлітків цю різницю помітити вельми складно.
3
У самок сухопутних черепах стегнові шпори менш виражені, на відміну від самців. Задня черевна сторона панцира самки має закруглену форму, у самців вона має V-подібну форму.
4
Розмір дорослих самок сухопутних черепах перевищує розмір самців.
5
Самку болотної черепахи досить легко відрізнити від самців за кольором очей. Самки мають жовтий колір очей, у самців очі мають карий колір. Самки болотної черепахи не мають виїмки на пластроні і хвіст помітно коротше, ніж у самця.
6
У самок трионикс з часом на панцирі з'являються горбки. У самців навпаки панцир з віком починає розгладжуватися. Хвіст у самки залишається короткий і маленький, а у самця до трьох років виростає довгий хвіст зі світлою, поздовжньої смугою зверху.
7
Визначити стать середньоазіатської черепахи можна по хвосту і виду клоаки. У самок хвіст досить маленький і зазвичай стирчить, а клоака має форму зірочки. У самців же хвіст довгий і товстий, який зазвичай через свою довжини загинається під панцир, а клоака має форму поздовжньої смуги.