Як виростити капусту кольрабі. Як вирощувати кольрабі.

Той, хто в перший раз побачить капусту кольрабі, буде здивований її зовнішнім виглядом. Вона більше схожа на ріпу, бо має кулясту качан, яка і йде в їжу. Отримати цей незвичайний овоч легко можна на присадибній ділянці. Щоб мати ранній урожай, кольрабі вирощують через розсаду.
Вам знадобиться
  • - насіння;
  • - розсадні ящики;
  • - торф'яні горщики;
  • - дренаж з битої цегли;
  • - скло або поліетиленова плівка.
Інструкція
1
Якщо ви хочете отримати ранній урожай, то сійте кольрабі вже в березні, тоді зможете в квітні 30-денну розсаду пересадити в теплицю. Для відкритого грунту проводите посів в квітні.
2
Починайте з підготовки субстрату під розсаду. Кольрабі невибаглива до грунту, але все ж краще приготувати суміш з двох частин перегною і однієї частини дернової землі. На дно розсадного ящика покладіть дренаж з шматочків цегли, щоб коріння рослин краще «дихали».
3
Розрівняйте поверхню ґрунтової суміші, зробіть борозенки на глибину 1,5-2 см і рівномірно розкладіть в них насіння. Засипте землею і полийте, намагаючись не розмити землю. Закрийте ящик склом або поліетиленовою плівкою і поставте в тепле місце.
4
Через 5-7 днів з'являться перші паростки. Переставте ящик на освітлене місце і зніміть скло. Розсада швидко зростає, через кілька днів вирвіть слабкі рослини, тим самим дайте більше місця для сильних, з товстим стеблом. При появі першого справжнього листка проведіть пікіровку, пересадивши по одній рослині в торф'яної горщик.
5
Через 30 днів розсада кольрабі готова до висадки на постійне місце в теплицю або ж у відкритий грунт. При пересадці НЕ заглубляйте, достатньо, щоб коріння розташовувалися біля самої поверхні. Тоді рослина зможе сформувати хороший стеблеплід. Садіть за схемою 30х30 см.
6
Вчасно поливайте, інакше листя загрубіють. Але й не варто заливати рослини, це призведе до розтріскування капусти. Частіше рихлите землю. Вчасно проведіть підгортання. Орієнтуйтеся на появу 7-8 листа. А коли стеблеплід досягне 8-10 см в діаметрі, капусту кольрабі можна прибирати.
Корисна порада
Капуста кольрабі дуже скоростигла, тому її можна вирощувати все літо. Для цього достатньо мати 30-денну розсаду і періодично підсаджувати її на звільняюче місце в городі.
Кольраби - різновид капусти, у якої в їжу вживається стеблеплід. Для вирощування кольрабі потрібна добре дренируемая грунт з нейтральним pH, багата поживними речовинами.
Вам знадобиться
  • Земля, вапно, добрива, лопата, лійка, насіння.
Інструкція
1
проростити насіння кольрабі та висадіть їх в ящики для розсади. Коли з'явиться другий справжній лист - прорідити. Загущені посадки приводять до того, що розсада виходить не життєздатною, слабкою, схильною захворювань і відстає у рості.
2
Підготуйте грунт на присадибній ділянці. Кольраби краще росте на суглинках, багатих поживними речовинами. Добре, якщо ви з осені внесете свіжий гній з розрахунку 5-6 кг на кв. м. землі і перекопати на глибину штиря лопати. Як і всі види хрестоцвітних, кольрабі погано росте на кислих грунтах. Якщо рН вашої ділянки вказує на кислотність, проведіть восени вапнування грядки, внісши 20-30 г вапна на кожен кв.м. У такому випадку органічні добрива слід використовувати вже навесні, тобто під посадку. Це може бути земля з компостної купи або гній, перепрілий за зиму.
3
Розсаджуйте кольрабі на постійне місце у вечірній час, коли піде пряме сонце. Ідеально, якщо між рослинами буде 30-40 см., Саме ця площа вважається оптимальною. Обов'язково полийте розсаду і накрийте на кілька днів плівкою. Вологе середовище, що зберігається під покриттям, сприяє кращому укоріненню саджанців.
4
Внесіть азотисті добрива приблизно через 2-3 тижні після висадки. Можна взяти, наприклад, 3-5 г сечовини на кожен літр води і підгодувати капусту таким розчином, витрачаючи близько літра на кожну рослину. У фазі формування стеблеплода кольрабі добре відгукується на внесення калійних і магнієвих добрив.
5
Підгодуйте гноївкою. Це краще робити не пізніше, ніж за 2 тижні до зняття врожаю. У 10 л. води розведіть 5 кг свіжого гною, залиште на кілька днів бродити на сонці. Беріть по літру добрива на 7-8 л. води і підгодовуйте кольрабі з розрахунку 0,5-1 л. на кожен стеблеплід.
6
Знімайте урожай вибірково, коли капуста досягне розміру крупного яблука. При бажанні її можна використовувати в щі, борщі та інше супи, а також тушкувати на гарнір до м'ясних і рибних страв. Але найсмачніше кольрабі в свіжому вигляді. За смаком і текстурою вона нагадує капустяний качан.
Зверніть увагу
Щоб виростити хороший урожай кольрабі, що не висаджуйте розсаду на свіжий гній. Рослини будуть набагато повільніше засвоювати живильні речовини. Краще використовувати перегній.
Корисна порада
Вирощувати кольрабі випливає з розсади. Це гарантує ранній урожай.