Як грамотно здійснювати ведення господарства.

Ведення господарства - величезна праця, який забирає багато сил і енергії. Однак грамотний підхід до цього заняття здатний не тільки привести до більш ефективного результату, але і значно заощадить час господині.
Інструкція
1
Плануйте всі справи заздалегідь і намагайтеся дотримуватися наміченого переліку. Найкраще це робити на пару днів вперед. Не відкладайте на «потім» заплановану прибирання або прасування одягу, адже згодом вони стануть доповненням до іншої невідкладної роботі, і вам доведеться витратити на неї цілий день. Завдяки складеним планом ви завжди зможете приблизно знати, скільки часу займуть справи.
2
Грамотно розподіляйте роботу протягом усього тижня. Це дозволить витрачати на ведення домашнього господарство всього кілька годин на день, а решту часу присвячувати родині або улюбленим заняттям. До того ж так ви будете менше втомлюватися. Не варто намагатися все зробити в один день, наївно мріючи, що інші дні звільняться - брудний посуд або прання будуть завжди.
3
Будьте зосереджені на виконуваній роботі. Візьміть собі за правило не відволікатися на перегляд передач, читання книги або розмови по телефону - так домашні справи можуть розтягнутися на весь день. Працюйте при вимкненому телевізорі або комп'ютері. Завдяки цьому ви швидше все зробите і зможете відпочити.
4
Виконуйте декілька справ одночасно - це дозволить заощадити час. Поки стирається білизна, можна прибрати в домі, а поки вариться бульйон - перемити посуд або погладити.
5
Ходіть в магазин один раз на тиждень. Досить багато часу забирають походи за продуктами або іншими потрібними речами. Намагайтеся робити це якомога рідше. Правда, для цього потрібно продумати зразкове меню на весь тиждень.
6
Складайте списки. Вони, мабуть, є найбільш важливими помічниками при веденні господарства. Списки передбачуваної роботи допоможуть краще спланувати час. А список покупок - не забути купити потрібну річ і не витрать занадто багато грошей на дурниці.
7
Зберігайте чеки. Завдяки ним ви зможете планувати витрати на ведення домашнього господарства і контролювати сімейний бюджет.