Як в'язати рукавички спицями.

В'язані рукавиці здатні зігріти руки навіть у найлютіші морози. Часто їх носять комплектом з шапкою і шарфом. Цей аксесуар можна придбати в магазині, але набагато приємніше носити рукавиці, пов'язані своїми руками.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - 5 спиць;
  • - шпилька.
Інструкція
1
Щоб виготовити рукавиці не потрібно якихось особливих навичок. Якщо ви знайомі з цим рукоділлям, вмієте вив'язувати лицьову і виворітну петлі, цілком впораєтеся із завданням. Візьміть 2 спиці разом і наберіть на них парна кількість повітряних петель. Другу спицю акуратно витягніть. Можна набирати і на одну, але вив'язувати петлі буде трохи складніше. Розподіліть петельки на чотири спиці порівну. П'ятої почніть вив'язувати манжет або як ще кажуть гумку 2х2 (2 осіб, 2 вив петлі). Таким чином зв'яжіть 6-8 см.
2
Після того як потрібна довжина пов'язана, пров'яжіть один круг лицьовими петлями. У наступному ряду на всіх спицях додайте по петлі. Переходьте до вив'язування долоні, для цього підходить лицьова гладь. Коли буде пройдено 6-7 см, приміряйте рукавицю на руку. Робіть це обережно, щоб не спустити петлі. Якщо ви вже дійшли до великого пальця, можна приступати до отвору для нього.
3
Візьміть шпильку і зніміть на неї 4-5 петель, залежно від щільності пряжі. Продовжуйте в'язати далі по колу. Коли дійдете до шпильки, накиньте таку ж кількість петель, скільки зняли на неї, працюйте далі. Буде пов'язано приблизно 7-8 см, знову акуратно приміряйте виріб. При цьому гумка повинна щільно облягати зап'ясті, великий палець повинен знаходитися в отворі, а рукавиця доходити до кінця мізинця.
4
Переходьте до запуску (закриття). Для цього потрібно перейти на 3 спиці, на двох будуть петлі, а третя робоча. Перекиньте петлі. Зверніть увагу, що дірка під великий палець повинна розташовуватися або праворуч або ліворуч, але не посередині. Якщо необхідно приміряйте рукавицю.
5
Далі у першій спиці на початку і в кінці ряду пров'язуйте по 2 петлі разом виворітної в'язкою, у другій також, але лицьової. У вас має вийти трикутник. Останні дві петлі пров'яжіть разом, зробіть вузол, заховайте його всередину виробу.
6
вивяжіте палець. На спицю зніміть петлі з шпильки, з вивороту закріпіть нитку і пров'яжіть першу петлю. Візьміть другу спицю зробіть ще петлю, а потім пров'яжіть 5 петель, які паралельні шпилькових. Далі зробіть ще петлю на цю ж спицю, а другий на ту, де вже є 6 штук. Має вийти по 7 на кожній спиці. В'яжіть лицьовій гладдю, поки до кінця пальця не залишиться 1 см. Запускайте петлі таким же чином, як на самій рукавиці.
Як же добре вони зігрівають взимку наші руки на морозі і не дають їм замерзнути. Навіть діти люблять їх носити, адже в них зручно грати в сніжки, ліпити снігову бабу і кататися на гірці. Звичайно ж, мова йде про в'язані рукавичках. Адже не всім подобається носити рукавички. Ось рукавички - це інша справа, вони годяться на всі випадки життя. Хочеться пов'язати їх не такі як у всіх, загалом, красиві й оригінальні, але фасон у всіх рукавичок практично однаковий, а ось візерунок або малюнок на них може бути різний.
Вам знадобиться
  • Красива пряжа, спиці №4.
Інструкція
1
З'єднайте дві спиці і наберіть необхідну кількість петель. Після розподіліть набрані петлі рівномірно на чотири спиці. Пров'яжіть по колу гумку потрібної висоти, близько десяти сантиметрів.
2
Продовжуйте в'язати по колу, але вже панчішної в'язкою, або ж обраним візерунком для ваших рукавичок. Далі зв'яжіть ще кілька рядів.
3
Зніміть шість або більше петель і надіньте їх на шпильку. Це буде отвір під великий палець. Потім наберіть ще шість петель на спицю.
4
Продовжуйте в'язати далі панчішної в'язкою до кінчиків пальців. Далі необхідно прибирати з обох сторін однакова кількість петель. Так потрібно продовжувати зменшення петель до того моменту, коли на спицях залишиться всього дві або три петлі. Їх пров'яжіть разом і закрийте в'язання.
5
Зв'яжіть великий палець. Для цього необхідно зібрані на шпильку петлі надіти назад на спицю. Наберіть таку ж кількість петель на другу спицю. А з боків потрібно набрати ще по дві або по чотири петлі в залежності від розміру великого пальця.
6
Точно також зв'яжіть і другу рукавичку. Коли рукавички будуть готові, то можна прикрасити їх - наприклад, вишити сніжинку або пришити бісер у формі цікавого малюнка. Можна також нашити невеликі аплікації. Після цього ваші рукавиці будуть незвичайними, а якщо зв'язати до них ще шарфик і шапку, то у вас вийде цілий набір.