Як вибрати кошеня-британця.

Британські кішки мають безліч шанувальників. Ці тварини відрізняються значними розмірами, гарною статурою, розкішної плюшевої шубкою і різноманітністю забарвлень. Щоб ваш вихованець став саме таким, витратьте час на вибір найкращого кошеня - здорового, веселого і відповідного всім породним стандартам.
Інструкція
1
Вирішивши купити кошеня британської короткошерстої породи, зверніться до місцевого фелінологічний клуб. Вам підкажуть адреси розплідників, які мають кошенят або планують в'язку. Врахуйте, що на особливо перспективних звірків іноді записуються задовго до їх появи на світ. Але якщо потомство чемпіонів виставок вас не цікавить, вибирайте будь-якого вподобаного малюка з вже наявних.
2
Породистого кошеняти можна придбати у віці 2-3 місяців. Розгледіти майбутнього чемпіона в пухнастому звірку непрофесіоналові неможливо - в цьому віці кошенята відрізняються непропорційністю і мало схожі на майбутніх ставних красенів. Якщо ви хочете купити кошеня для подальших виставок та в'язок, запросіть фахівця з породі. Він перевірить документи тваринного і огляне кошеня з пристрастю.
3
Купуючи перспективного звірка шоу-класу, готуйтеся витратити на нього чималу суму. Недешеві і самочки брид-класу від батьків-чемпіонів. Призів на виставках вони не виграють, зате зможуть брати участь в племінному розведенні. А ось коти цього класу і звірята категорії пет коштують набагато дешевше - в'язати таких кішок не рекомендується, зате вони ідеально підходять на роль домашнього улюбленця.
4
Перед оглядом кошенят погляньте на їх батьків - хоча б на фотографії. І мати і батько кошенят повинні повністю відповідати стандартам породи, мати потужний кістяк, добре розвинену масивну голову, широку грудну клітку. Перевірте родоводи - в ній повинні бути вказані як мінімум чотири коліна титулованих предків. У рідні британців не повинно бути шотландських висловухих - це різні породи, які не підлягають змішуванню.
5
Поспостерігайте за кішкою - матір'ю кошенят. Вона повинна бути досить соціалізованій - без примх йти на руки господаря, не нервувати. Чим більш «домашньої» виявиться мати, тим легше звикнуть до нового будинку її дитинчата. Якщо ви мрієте про крупний коте, врахуйте, що кішки-британки набагато дрібнішими котів. Син витонченої матері цілком може вирости здорованем значних габаритів.
6
Огляньте кошенят. Кращий вибір - найактивніший, цікавий і веселий малюк з посліду. Візьміть вподобаного кошеня на руки. Він повинен бути добре вгодований, відрізнятися щільною шерстю, гармонійної круглою головою з невеликими, широко розставленими вухами і круглими очима янтарного кольору. Перевірте статура звірка - хороший британець має міцні прямі лапи, широку грудну клітку і міцний корпус.
7
Оцініть відтінок вовни. Важливо, щоб підшерсток не відрізнявся по відтінку від остьовіволосся. Кошенята блакитного і лілового забарвлень повинні мати однорідний колір шерстинок, без «срібла» на кінчиках. Довгий ніс, загострена мордочка і мигдалеподібні очі вважаються дефектами породи.
8
Якщо вам сподобався кошеня, що не відповідає строгим породним стандартам, ви можете придбати його, проте у виставках і розведенні він участі не братиме. Але не купуйте завідомо хворого кошеня. Поганий запах з рота, сльозяться очі, тьмяна, скуйовджена шерсть - явні ознаки нездоров'я. Сумлінну заводчик ніколи не виставить на продаж хвору тварину. Якщо вам пропонують такого кошеня, відмовтеся від покупки і пошукайте інший розплідник.
Британські кошенята дуже милі, гарні і рухливі тварини. Вони наповнюють будь-який будинок атмосферою затишку і доброти. Сьогодні зустрічається величезна число пропозицій про придбання цих вихованців, але вибрати кошеняти британця виявляється непросто.
Інструкція
1
Визначтеся, якого класу кошеня вам потрібен - Шоу, Брид або Пет.Шоу - це ефектні тварини з виставковим характером - спокійним і терплячим. Зовні вони відповідають всім стандартам породи. Щоб виявити британського кошеня шоу-класу, слід дочекатися першої виставки. Там він себе покаже у всій красе.Котята брид-класу становлять особливий інтерес для розведення. Вони також володіють стандартною зовнішністю, відмінним здоров'ям і можуть отримувати титули на виставках. Але на відміну від тварин шоу-класу, завжди мають хорошу спадковість. Тому обов'язково перевіряйте їх родословную.Брітанцев пет-класу набувають виключно для душі. Вони можуть мати деякі дефекти, що не дозволяють їм брати участь у виставках. Наприклад, гачкуватий хвіст або монорхизм. Деякі кошенята відповідають всім стандартам зовнішності, але мають агресивний або нетерплячий характер.
2
Вік кошеняти, якого ви хочете взяти, повинен становити не менше трьох місяців. До цього моменту йому необхідно турбота і молоко матері.
3
Перш ніж вибрати кошеня британця, уважно огляньте його. Шерстка здорового звірка повинна бути густою і чистої без будь-яких лисин. Перевірте, щоб на вухах і на ділянках слизових тканин були відсутні почервоніння, виразки і гнійні виділення. Поганими ознаками є млявість і згаслі очі.
4
Перевірте наявність ветеринарного паспорта кошеня, де повинна бути вказана інформація про зроблені йому щеплення у віці восьми і десяти тижнів.
5
Перш ніж вибрати кошеня британця, вивчіть його родовід. Ідеальний варіант - коли у всіх колінах вказано кодування BRI. Часто зустрічаються кодування PER, EXO і EUR, які означають експериментальні в'язки на екзотів і персів в родоводу.
6
Вибираючи кошеня британця, зверніть увагу на вартість. Вона досить висока і не може бути нижче певного порогу. Наприклад, ціна на тварин шоу-класу становить від 1000 доларів, брид-класу - від 500 до 1000, а Пет-класу - від 200 до 500.