Як стимулювати самостійну діяльність дітей.

Дитина хоче все робити сам, але не все у нього виходить відразу, досвід і знання він набуває поступово. Невмілими діями можна «задавити» в малюку прагнення до самостійності, зробивши його невпевненим у собі, закомплексованим. Бажано уникнути таких помилок.
Інструкція
1
Не прагніть зробити все за дитину, навіть якщо вам так легше. Привчайте його самостійно одягатися, зав'язувати шнурки на черевиках, робити бутерброди і так далі. Слід час від часу дозволяти йому діяти творчо, самому, якщо ви хочете виховати зрілу і пристосовану до життя особистість. Запасіться терпінням і не сваріть малюка за його промахи і помилки. Пам'ятайте, що йому хочеться показати вам свою спроможність, він хоче, щоб ви вважали його спритним, вмілим і талановитим. Підіть малюкові назустріч і підтримайте його починання.
2
Сприймайте дитину як повноцінне істота, не забирайте у нього право бути особистістю, поважайте його. Його бажання і пріоритети можуть не збігатися з вашими, але спробуйте все-таки прийти до консенсусу, не принижуючи гідності вашого чада.
3
Звичайно, повністю незалежним дитина бути не може, адже він заможний ще не в усьому. Самостійність вже закладена в ньому, і вона обов'язково проявиться, якщо ви направите її в потрібне русло. Заохочуйте спроби дитини зробити щось самому, навіть якщо не вийшло. Продемонструйте, що ви довіряєте йому.
4
Самооцінка малюка у великій мірі залежить від думки дорослих. Вирішальну роль у формуванні самовідчуття дитини відіграють батьки та старші родичі. Але самооцінка тісно переплетена з самокритичністю, пригальмовує «бадьорі кроки» самостійності. Дитина сумнівається в правильності своїх дій, може відчувати невпевненість, замикатися в собі і «тікати» від будь-якого творчості, тільки щоб не помилитися. Терпляче вказуйте йому на його помилки, пояснюйте, в чому він виявився не прав, допоможіть йому сформувати адекватний погляд на себе.
5
Не плутайте дитяче упертість з його самостійністю. Упертість - це прояв інфантилізму, незрілості. Навчіть дитину поступатися і коригувати лінію своєї поведінки. З іншого боку, через протистояння будується особистість малюка, закладаються його індивідуальні риси, тому повністю виключати конфліктність не варто. Але відповідати грубістю на капризи і випади малюка не можна, цей сценарій деструктивний.
Деяким людям бути незалежними легко, іншим же для того, щоб стати незалежною особистістю, необхідно чимало часу і безліч зусиль. Однак життя відповідно з особистими потребами і зі своїм сприйняттям світу, безсумнівно, має безліч переваг.
Інструкція
1
Поліпшуйте рівень усвідомленості своїх вчинків і рішень. Звичайно, можна заперечити, що при виконанні звичної роботи усвідомленість не дуже потрібна, оскільки з часом в діях починає вироблятися автоматизм. Однак у критичних ситуаціях, під час яких люди починають «видавати» непередбачувані реакції, все по-іншому. У таких випадках намагайтеся зрозуміти, що саме керує вашим поведінкою. Наприклад, це може бути низька самооцінка або страх, вплив зовнішніх факторів або відсутність уміння швидкого проведення аналізу того, що відбувається.
2
Розвивайте в собі різні навики і боріться зі своїми страхами. Так, наприклад, щоб дійсно бути особистістю незалежною, вам потрібно навчитися бути людиною спостережливим, здатним до оцінки ситуацій, їх аналізу та інтерпретації, поясненню і вмінню робити висновки. І пам'ятайте, що одну й ту ж інформацію можна сприймати і інтерпретувати по-різному. Тому при оцінці ситуації намагайтеся відокремлювати важливі фактори від другорядних. Крім того, щоб бути незалежною особистістю, вам варто також розвивати навички нешаблонного поведінки. Навіть якщо воно буде виглядати досить незвичайним, не тривожтеся цього.
3
Поважайте себе і сприймайте таким, яким ви є. Ви не повинні бути копією якогось успішного бізнесмена, політика, зірки шоу-бізнесу або одного з сусідів, достаток якого в десятки разів перевищує ваш особистий. Ваша цінність у вашій унікальності, тому не витрачайте свій час на негативну самокритику. Знайдіть віру в себе і не бійтеся помилок. Кожна людина, в тому числі і ви, має право на помилки. І всі люди, навіть найвідоміші, їх роблять. Щоб переконатися в цьому, можете почитати безглузді, а іноді навіть і дурні висловлювання відомих людей.
4
Якщо хтось намагається нав'язати вам свою оцінку ситуації, завжди будьте готові зруйнувати цілісність рамки даної події, навіть якщо хід думок співрозмовника буде вам здаватися логічною і єдино можливою. Не гаючи емоційної врівноваженості, ви повинні вміти давати особисту оцінку наданої вам інформації, так як цілком можливо, вами просто намагаються маніпулювати.