Як проводити профілактику артриту суглобів.

Артрит - це захворювання одного або декількох суглобів. Симптомами запалення при артриті є біль і припухлість в суглобі, підвищення температури тіла, іноді озноб. Запальний процес в тканинах провокується інфекцією, викликаної грибками, бактеріями або вірусами. Профілактикою цього захворювання є правильне харчування, виконання спеціально підібраних фізичних вправ.
Інструкція
1
Розробіть правильний режим харчування. Не вживайте в їжу тваринні жири, копчені вироби, консерви, маринади, алкоголь, не їжте багато солодкого, солоного. Обов'язково включайте в раціон продукти, корисні для суглобів: волоські горіхи, червоні сорти винограду, оливкова олія, зелений чай, сир і їжте більше овочів і фруктів.
2
Придбайте і приймайте комплекс вітамінів. Для того щоб суглоби були здоровими, необхідні вітаміни: А, С, Е, В6, В5; а також мінерали: мідь, кремній і селен. Включіть в раціон харчові добавки глюкозамін і хондроїтин, які допомагають організму створювати і відновлювати хрящову тканину суглобів.
3
Приймайте щодня риб'ячий жир. У ньому містяться жири омега-3. Вони як би «просочують» суглоби і покривають труться хрящові поверхні кісток, тим самим зменшуючи їх знос. Рідкий риб'ячий жир на смак досить неприємний, однак продаються капсули, приймаючи які, не відчуваєш ні смаку, ні запаху цієї харчової добавки.
4
Виконуйте лікувальну гімнастику 2-3 рази на день. Робіть кожну вправу не менше 5 разів, уникаючи зайвих навантажень на суглоби.
5
Для виконання вправ ляжте на спину. Випрямити ноги і, не піднімаючи голови, повільно повертайте її направо і наліво.
6
Потім вдихніть, поволі підніміть руки, заведіть їх за голову, видихніть і повільно їх опустіть.
7
Повільно стисніть кисті рук і зігніть пальці ніг. Утримуйте їх кілька секунд в напрузі і послідовно розтисніть.
8
Випрямите ноги, розслабтеся, і по черзі підтягуйте ноги до себе, згинаючи їх у колінах, при цьому п'яти не повинні відриватися від підлоги.
9
Зігніть ноги в колінах, при цьому стопи повинні знаходитися на підлозі. Нахиляйте коліна вліво і вправо так, щоб стопи і таз не відривалися від підлоги.
10
Випрямите ноги. Повільно підніміть праву ногу вгору і опустіть її, потім підніміть вгору і опустіть ліву ногу.
11
Сядьте на стілець, зігніть руки в ліктях, при цьому кисті повинні доторкнутися до плечей. Робіть ліктями кола за годинниковою і проти годинникової стрілки.
12
Опустіть руки вздовж тулуба і розслабтеся. Повільно піднімайте руки вгору і опускайте їх вниз.
13
Всі ці заходи проведеної профілактики допоможуть зміцнити суглоби і запобігти можливості захворювання артритом. Будьте здорові!
Зверніть увагу
Не допускайте переохолодження організму, це може спровокувати артрит. Тепло одягайтеся в холодну вітряну погоду: на руки надіньте рукавички і носіть взуття по сезону, не забуваючи про теплі шкарпетках.