Як вибрати практичну і красиву меблеву тканину.

Вирішивши оновити м'які меблі, ви зіткнетеся з проблемою вибору оббивної тканини, так як асортимент її в магазинах просто величезний. Вам запропонують матеріали з різною щільністю і фактурою. Вибирайте оббивку, яка буде зносостійкого і гігієнічною, якщо ви часто використовуєте меблі.
Інструкція
1
При виборі матеріалу зверніть увагу на склад тканини, не слід уникати синтетики, вона додасть оббивці особливу міцність і довговічність. Перевірити правдивість інформації на етикетці можна в самому магазині. Бавовняний і лляної матеріал легко мнеться, шовк ковзає і має глянсовий вигляд, тканина з вмістом штучних волокон легко приходить у первісний стан.
2
Синтетичні тканини міцні, вони не вигорають, мають більш низьку ціну і легкі в догляді. Мінусом такого матеріалу є його «плавка» при прасуванні. Натуральні ж тканини гладяться при більш високій температурі, «дихають», мають більш статусний вид. Мінуси цього матеріалу - він дає усадку після прання і вицвітає.
3
Ціна тканини залежить від таких факторів, як склад і технологія виробництва. Так, тканини з високим вмістом натуральних волокон - дорожче, ніж матеріал з аналогічною ступенем складності виробництва, але з синтетичним складом.
4
Важливу роль у формуванні ціни відіграє виробник. Бавовна з Іспанії дорожче і якісніше, ніж китайський і турецький. Авторитетними виробниками є Vilber Textil, Gonzalo Ferri, Flocktex Industries Ltd, Wilhelm Kneitz, Browdick & Sons, Steinhoff, Manuel Revert, Italvelutti і Deslee. Купивши таку тканину, ви будете довго насолоджуватися презентабельним видом м'яких меблів.
5
Оксамит і флок виглядають дуже багато і об'ємно, але на них швидко сідають волокна, нитки, шерсть, волосся і пил. Дорогим, але дуже розкішним і статусним варіантом є оздоблення меблів гобеленом. Для цієї мети краще брати односторонній матеріал.
6
Зверніть увагу на сучасний шенилл. Ця тканина має м'який і приємний ворс, такий матеріал може бути виготовлений як з натуральних, так і з синтетичних волокон. Шеніл відрізняється від оксамиту тим, що не має спрямованість і створений з декількох видів ниток.
7
Жаккард має високу міцність, не вигоряє і стійкий до перепадів температури. Цей матеріал є різновидом гобелена, в якому поєднується сучасна тканину і рельєфний малюнок з минулого.
8
Приємно взимку сидіти на меблях, обробленою спеціальним міцним хутром. Така оббивка може імітувати забарвлення шкури тварин, але специфічний малюнок повинен підходити під стиль решти інтер'єру кімнати. Дана обробка дуже модна в цьому сезоні.
9
Цікавим варіантом є мікрофібра. Цей матеріал схожий на замшу, але невибагливий у догляді, практично не вигорає, стійкий до стирання, має водовідштовхувальний ефект і не схильний до швидкого забруднення. Більше того, мікрофібра має гарний зовнішній вигляд, що робить дану тканину самим універсальним варіантом для оббивки м'яких меблів.