Як організувати індивідуальне навчання школяра.

Перший навчальний рік у житті дитини зазвичай очікується з радістю і їм самим, і його батьками. Проте не у всіх дітей період адаптації до школи проходить гладко. Крім того, він може геть-чисто відбити бажання школяра вчитися. У такій ситуації батьки часто замислюються про те, як їм організувати індивідуальне навчання дитини.
Вам знадобиться
  • - заява на ім'я директора школи;
  • - медична довідка-огляд;
  • - графік навчання дитини;
  • - методичні посібники;
  • - комп'ютер.
Інструкція
1
Якщо ви хочете перевести свою дитину на повне індивідуальне навчання без відвідування ним школи, перш за все, дізнайтеся, чи є у навчального закладу право переводити дітей на подібну форму навчання за бажанням батьків. Якщо установа має в своєму розпорядженні такими можливостями, напишіть відповідну заяву на ім'я директора. Бланк для складання документа вам надасть адміністрація школи.
2
Отримайте медичний висновок про стан здоров'я вашої дитини. Психолого-педагогічний консиліум виявить освітні можливості і потреби школяра, проаналізувавши його психологічний і фізичний стан на даний момент.
3
Узгодьте з адміністрацією та вчителями школи графік навчання вашої дитини вдома. Якщо крім обов'язкових годин ви захочете додати в навчальне навантаження додаткові уроки з яких-небудь предметів, їх доведеться оплачувати самостійно.
4
У разі необхідності організації додаткового індивідуального навчання дитини крім школи, найміть для нього репетитора або виступите в цій ролі самостійно. Для цього можна взяти в бібліотеці або купити в магазині методики-керівництва з викладання основних предметів в початковій ланці. Складіть розклад ваших домашніх уроків з дитиною, обладнайте зручне робоче місце, подбайте про те, щоб в цей час вам ніхто не заважав. Не забудьте про перевірочних і самостійних роботах, що не потурайте ліні дитини, ставте йому заслужені оцінки. Дотримуйтеся принципів систематичності і послідовності, індивідуального підходу та науковості при організації своїх додаткових індивідуальних занять.
5
Використовуйте різноманітні комп'ютерні програми-помічники для організації індивідуального навчання вашої дитини. Сучасний асортимент магазинів і бібліотек, що представляють подібні диски, досить різноманітний і ви зможете знайти практично будь-яке вас матеріал. Подібні засоби навчання дуже зручні тим, що до записаного на диску поясненню можна повертатися в будь-який час і незліченну кількість разів.
Індивідуальне навчання - це повноцінний процес навчання, аналогічний навчанні в звичайній денній школі. Основна відмінність полягає в тому, що учень займається один на один з викладачем, що дає можливість вибудовувати розклад занять так, як зручно.
Подібна форма навчання ідеально підходить для тих дітей, які не мають можливості відвідувати шкільні заняття по стабільному розкладом внаслідок слабкого здоров'я або ж постійних спортивних змагань та пов'язаних з ними роз'їздів. Індивідуальне навчання може проводитися як на дому (за наявності медичної довідки, що підтверджує проблеми зі здоров'ям), так і в школі, і в спеціальних центрах. Процес індивідуального навчання полягає в наступному: для дитини складається розклад занять з урахуванням можливостей учня і побажань його батьків. Графік уроків є гнучким, він може коригуватися протягом усього навчального року. Швидкість проходження матеріалу безпосередньо залежить від здібностей дитини, але зазвичай вона вища, ніж при групових заняттях. Цьому можна дати пояснення - учень, перебуваючи наодинці з викладачем, повністю занурюється в процес навчання, не соромиться ставити запитання, якщо щось не зрозуміло, не відволікається на спілкування з однокласниками. Не слід думати, що індивідуальне навчання призначено для «важких» дітей. Це не так. Адже бувають ситуації, коли дитина в силу певних обставин не може займатися в школі. Йому доводиться постійно «наздоганяти» однолітків. В центрах індивідуального навчання, а також в процесі навчання на дому, учень може отримувати знання в тому ж обсязі, що й інші діти, і навіть більше, навчаючись за складеним планом. Такі діти складають державні випускні іспити за дев'ятий і одинадцятий клас разом з однолітками в щадному режимі і отримують звичайні атестати про середню освіту. Це стосується звичайних загальноосвітніх шкіл. В рамках реалізації програми індивідуального навчання в центрах кожна людина може пройти курси іноземної мови, опанувавши їм за найбільш короткий період - від одного до трьох місяців, учні та студенти можуть удосконалити свої знання з якоїсь дисципліни (математики, історії). Переваги індивідуального навчання полягають в гнучкому регулюванні темпів навчання (можна призупинити і відновити навчання у разі потреби), отриманні індивідуальних консультацій експертів і викладачів найвищого рівня професіоналізму, абсолютному обліку побажань учня.