Як відокремити голос людини від шуму в запису.

Прослуховуючи запис голосу, зроблену в приміщенні, яке не призначене для такої мети, можна виявити, що звук мови супроводжується значною кількістю сторонніх шумів різного походження. Справитися з такою проблемою можна, застосувавши фільтр шумозаглушення, який присутній в редакторах зразок Adobe Audition.
Вам знадобиться
  • - файл із записом голосу;
  • - програма Adobe Audition.
Інструкція
1
Відкрийте запис, потребує обробки, в програмі для редагування звуку. Якщо ви збираєтеся працювати з файлом формату mp3 або wav, переключіться в режим редагування опцією Edit View групи Workspace меню Window і завантажте потрібний звук командою Open з меню File. Якщо потрібно очистити від шуму звукову доріжку відеозапису і зберегти її окремим файлом, підійде опція Open Audio from Video з того ж меню.
2
Для завантаження в редактор звукової доріжки відео, яка повинна після обробки бути збереженою в вихідному контейнері, тобто в одному файлі із зображенням, переключіться на інше робоче простір. Для цього застосуйте команду Video + Audio Session групи Workspace. Імпортувати потрібний ролик в програму можна за допомогою опції Import помітно вкоротити меню File.
3
Переведіть звукову доріжку, відкриту в режимі аудіо і відеосесії, в режим редагування опцією Edit File з контекстного меню. Можете виділити потрібний файл в палітрі Files і скористатися клавішами Alt + Enter.
4
Увімкніть відтворення запису натисканням на кнопку Play палітри Transport або клавішу «Пробіл». Відшукайте ділянка, що містить зразок шуму, від якого потрібно позбавити доріжку. Це може бути самий початок запису, її кінець або пауза між словами. Виділіть знайдений зразок і застосуєте поєднання клавіш Alt + N. Зазначений фрагмент буде захоплений програмою в якості профілю шуму і використаний в подальшій обробці.
5
Для початку кропіткої роботи по відділенню голоси від шуму зніміть виділення, якшо за довільним ділянці звукової хвилі, і відкрийте вікно фільтра командою Noise Reduction групи Restoration меню Effects. Натиснувши на кнопку Preview, прослухайте результат обробки. Якщо звук недостатньо відділений від шуму, пересуньте вправо регулятор рівня шумозаглушення і знову оцініть результат.
6
Некоректне застосування захопленого профілю може привести до того, що разом з шумом зникне частина корисного звуку. Щоб дізнатися, яку частину запису прибере фільтр після застосування, включите в поле налаштувань опцію Keep Only Noise і скористайтеся кнопкою Preview. Якщо крім шуму ви почуєте в такому режимі голос, зменшіть рівень шумозаглушення, пересунувши регулятор вліво. Очистити запис можна в кілька прийомів, використовуючи профілі шуму, захоплені в різних частинах доріжки.
7
Збережіть оброблений голос командою Save As меню File. Якщо на виході вам потрібно отримати відео з очищеною звуковою доріжкою, виділіть звук в палітрі файлів і застосуєте до нього опцію Insert Into Multitrack з контекстного меню. Поверніться робочий простір Video + Audio Session і вставте відео в одну з вільних доріжок тим же способом, що і звук. Для збереження файлу застосуєте команду Video групи Export меню File.