Чому виникає біль у правому боці.

Якщо болить в правому боці, причини тому можуть бути різні. Це залежить від конкретного місця локалізації болю і від того, з яким внутрішнім органом вона пов'язана.
Завжди є ймовірність, що причина болю в животі - апендицит. При цьому біль найчастіше відчувається в нижній правій частині живота, або в області пупка. Апендицит - це запалення відростка сліпої кишки, яка є початком товстого кишечника. Запалення з'являється, коли отвір між сліпою кишкою і відростком закупорюється по будь-якої причини. Як правило, в цьому випадку необхідно хірургічне втручання. Біль у правій частині живота може бути викликана і каменями в нирках. У цьому випадку неприємні відчуття можуть бути і в спині, а біль має циклічний характер, наростаючи і зменшуючись знову і вновь.Еслі живіт болить праворуч у верхній частині, є можливість проблем з печінкою - інфекції, запалення і т.д. Причин тому може бути безліч, найбільш безневинні з яких - низькоякісна вода або їжа. Нерідко така проблема зустрічається у людей, що зловживають алкоголем, смаженої та гострої їжею. Якщо біль у печінці, як правило, вона ниючого характеру, постоянная.В випадку, якщо ви відчуваєте наростаючі больові напади, яким передувало підвищене газоутворення і важкість у животі, можливо, проблема в жовчному міхурі, не виключено наявність у ньому каменів. Гострий біль часом супроводжується потовиділенням, нудотою і блювотою, підвищеною температурою і ознобом.Когда запалена підшлункова залоза, біль гостра, що підсилюється в положенні лежачи і при ходьбі і віддає в хребет. Тимчасово зменшити її можна, сівши і нахилившись вперед. Напади панкреатиту можуть супроводжуватися ознобом, нудотою і блювотою. Підвищення температури тіла не відбувається. Діагностувати причину болю може тільки кваліфікований лікар, тому краще всього звернутися до нього. Таким чином, якщо у вас заболів живіт, не чекайте поки біль пройде сама, особливо якщо вона поступово посилюється.
Біль - це ознака неблагополуччя в тому чи іншому органі людини. Часом саме больовий синдром є єдиним симптомом початку захворювання. Наприклад, людина відчуває неприємні, хворобливі відчуття в лівому або у правому підребер'ї.
В області лівого підребер'я розташовуються: шлунок, частина підшлункової залози, селезінка, дванадцятипала кишка і частина тонкого кишечника. Захворювання або травма будь-якого з цих органів може викликати біль. Якщо, наприклад, мова йде про гастрит (запаленні шлунку), то больовий синдром виникає незабаром після прийому їжі, особливо жирної або гострої. Біль зазвичай різка, пекуча, часто супроводжується нудотою, відрижкою. Якщо селезінка збільшилася в розмірах (а таке часто трапляється при ряді захворювань), це супроводжується тупий, давить болем. При сильному збільшенні, а також при травмах живота селезінка може розірватися. Головна ознака її розриву, крім сильного болю, це посиніння шкіри живота поблизу пупка, через що утворився застою крові. В області правого підребер'я розташовуються: печінка, жовчний міхур, частина підшлункової залози, частина кишечника. Біль може бути викликана різними захворюваннями цих органів. Наприклад, запаленням печінки (гепатитом). Вірусний гепатит буває трьох видів: А, В, С. Найбільш часто люди хворіють гепатитом А, вживши інфіковану їжу або воду. Гепатитом В частіше уражаються наркомани і гомосексуалісти, а також їхні сексуальні партнери. Гепатит С передається через кров, тому їм також часто хворіють наркомани, що використовують багаторазові шприци. Але він також може вразити, наприклад, пацієнтів медичних закладів, при порушенні правил безпеки та утилізації одноразового інструментарію. Існують також інші види гепатитів: алкогольний, що розвивається через зловживання спиртними напоями; токсичний, який виникає через ураження печінки хімічними реагентами або сильнодіючими ліками. Запалення жовчного міхура, а також утворення в ньому каменів, що перекривають жовчні протоки, також можуть служити причиною болю в правому підребер'ї. Необхідно зазначити, що це далеко не повний перелік хвороб, які викликають больовий синдром в підребер'ї. Можуть бути проблеми з підшлунковою залозою, з кишечником. Іноді ж причиною є захворювання органів, що знаходяться далеко від цих областей, наприклад, нирок. До того ж больовий синдром може бути викликаний розвитком онкологічних хвороб, що вимагають негайного лікування. Тому найкраще, що може зробити людина в такій ситуації, не витрачаючи часу, звернутися до кваліфікованого лікаря і пройти обстеження. Самолікування тут неприпустимо.