Як відкривати устриць.

Устриці завжди домінуватимуть на вашому святковому столі, вони шалено смачні в будь-якому вигляді: смаженому, сиром, вареному і печеному. Все залежить від ваших уподобань і бажання. Дуже ніжне, екзотичне і апетитне м'ясо устриці заховано в міцному панцирі, тому його дістати не дуже просто. Однак існує кілька способів, які вам допоможуть без праці відкрити цей чудовий молюск.
Вам знадобиться
  • - спеціальний ніж для відкривання молюсків,
  • - рушник.
Інструкція
1
Устриці промити добре під холодною водою, обгорнути раковину чистим рушником і придавити до столу так, щоб з'єднання стулок дивилося в вашу сторону.
2
Міцно тримати раковину однією рукою, а другою обережно вставити кінчик ножа (спеціальний для устриць) в невеликий отвір в з'єднанні стулок. Трохи обертати ніж, при цьому стулки повинні трохи розійтися.
3
Продовжуйте притримувати устрицю однією рукою, ножем проведіть уздовж верхньої стулки, при цьому м'яз переріже, це саме вона тримає раковину закритою.
4
Верхню стулку (плоску) викинути, а нижню (більш круглу) обережно зняти з рушники так, щоб не пролився сік. Видаліть кінчиком ножа осколки з раковини.
5
Варіант 2. Міцно затиснути нижню частину раковини між пальців. Перерізати м'яз (цієї м'язом вона кріпиться до раковини) під устрицею рухом, спрямованим в свою сторону. Приступайте до трапези. Їсти устрицю можна в сирому вигляді, попередньо посолити і поперчити.
Зверніть увагу
Купуючи свіжих устриць, зверніть увагу на їх цілісність, вони повинні бути живими, добре промитими з міцно стиснутими стулками. Замовляючи устриць в ресторані, майте на увазі, що найкращим смаком володіють устриці, розміром не більше 12 см., У крупніших устриць м'ясо буде жорстке.
Корисна порада
А найпростіше свіжу устрицю відкрити так: крапнути на стулки кілька крапель лимонного соку і почекати поки стулки розкриються. Найбільш правильним способом поїдання молюсків - в сирому вигляді. Залишилася стулку раковини можна використовувати як імпровізовану тарілку. Для вскриванія молюсків купите спеціальний ніж. Він має коротке лезо із загостреним кінцем, і коротку товсту рукоятку, яку зручно і безпечно тримати в руці.
Устриці - ніжний делікатес з солонуватим морським смаком. Їх запікають, відварюють на пару, смажать, загорнувши в бекон, але найвишуканішим способом подачі вважається а-ля натурель - сирої молюск, приправлений лимонним соком або ароматизованим оцтом.
Почніть з того, що очистіть зовнішню сторони устричної раковини під проточною водою, щоб видалити пісок і дрібні налиплі мушлі. Протріть корпус пальцями або використовуйте жорстку мочалку. Можна пристосувати для цієї мети стару зубну щітку, якщо вона підвищеної жесткості.Возьміте устрицю в руку, прихопивши її рушником. Загострений край раковини молюска повинен дивитися вліво, якщо ви правша. Рушник або прихватка захистить вас від порізів, якщо ніж ненавмисно вискользнет.Вставьте кінчик устричного ножа в невеликий отвір, де змикаються устричні стулки. Вам потрібно просунути ніж всього на 1-1,5 сантиметра. Не використовуйте звичайний ніж для відкриття устриці. Існує дуже великий ризик, що він зісковзне і ранить вас, а устричні ножі не тільки підходящої форми, а й спеціально злегка затуплени.Крутіте устричний ніж з боку в бік, поки стулки не почнуть відкриватися. Використовуйте устричний ніж як важіль, піднімаючи верхню раковину, потім акуратно проведіть їм по внутрішньому краю стулки, щоб остаточно звільнити устрицю. Зніміть верхню частину раковини. Ретельно видаліть будь пісок, уламки стулок, намагайтеся не розплескати дорогоцінний устричний сік, званий лікером, адже випити його - особливе задоволення. Устриці, після того як їх відкриють, ніколи не миють, бо така процедура непоправно псує їх вкус.Устрічним ножем піддіньте м'яз, яка кріпить молюска ко дну раковини. Відокремте її від корпусу, але не знімайте з нижньої частини раковини. Покладіть відкриту устрицю на заздалегідь підготовлене блюдо повне колотого льоду. Коли все молюски будуть відкриті, приберіть їх на деякий час в холодильник. Подавайте охолоджених устриць з часточками лимона і різними соусами. Класичним вважається французький mignonnette, що складається з 1/2 склянки червоного винного оцту, 2 дрібно нарізаних цибулин цибулі-шалот, 1/2 чайної ложки грубо меленого чорного перцю і 1/8 чайної ложки солі.