Як правильно вибрати колір меблів.

Вибір кольору меблів - найважливіший етап створення гармонійного інтер'єру. Дизайнери в цьому ділі рекомендують виходити не тільки з особистих переваг, але і враховувати призначення приміщення.
Вам знадобиться
  • - графічний редактор;
  • - фотографії приміщення;
  • - таблиці поєднання кольорів.
Інструкція
1
Скористайтеся комп'ютерним графічним редактором. Використовуйте знімки вашої кімнати, змінивши тільки кольору меблів. Зміна, яка відбудеться після зміни кольору, вас напевно сильно здивує, і ви зможете визначити, який відтінок робить приміщення більш гармонійним і затишним.
2
Змінюйте візуальне сприйняття приміщення. Холодні відтінки, до яких відносяться блакитний, синій і сніжно-білий, роблять кімнату більше і вільніше, теплі фарби - жовтий, оранжевий і червоний - менше і затишніше.
3
Враховуйте психологічні ефекти, створювані різними кольорами. Зелений - заспокоює і знімає втому. Для кращого сприйняття до нього доречно додати жовті і сині деталі. Червоний - дратує і посилює агресивність, але він відмінно підходить для кухні, т.к. покращує апетит.
4
Синій колір допомагає зняти емоційну напругу й розслабитися. Творчість і працездатність стимулює жовтий колір меблів, тому його краще вибирати для кабінетів. Пригнічують і роблять приміщення похмурим фіолетовий, сірий і коричневий.
5
Дуже хороший вибір - білий колір. Такі меблі створює затишок, і її можна поєднувати з декором будь-якого іншого відтінку. А от чорний найкраще використовувати тільки в деталях, інакше він створить занадто гнітючу атмосферу. Дитячу кімнату можна обставити меблями рожевого, блакитного або жовтого кольору.
Корисна порада
Вибравши колір для меблів, визначте два підходящих відтінку для декору. Це допоможе уникнути і монотонності приміщення, і зайвої строкатості. Вам можуть допомогти таблиці поєднання кольорів. Найчастіше використовуються: рожевий - червоний - фіолетовий; оранжевий - червоний - рожевий; салатовий - світло-жовтий - жовтий; помаранчевий - світло-жовтий - жовтий; оранжевий - червоний - жовтий; салатовий - світло-жовтий-зелений; зелений - бірюзовий - синій; бузковий - фіолетовий - синій.