Як купити меблеву тканину.

При виборі тканини для обшивки і чохлів на м'які меблі важливо звернути увагу на склад матеріалу, його властивості та особливості догляду. Від правильного вибору тканини буде залежати не тільки термін служби обшивки, але і меблів в цілому.
Інструкція
1
Більшість сучасних оббивних тканин мають в своєму складі значну частину синтетичних волокон. Штучні волокна не викликають алергії і витримують жорсткі умови експлуатації. Очевидним мінусом синтетики є її здатність електризуватися. Однак при правильному використанні і догляді статичну напругу знімається природним шляхом. Досить своєчасно провітрювати приміщення, підтримувати оптимальну вологість повітря і зрідка протирати поверхню меблів злегка зволоженою ганчіркою.
2
Вибираючи меблеву тканину, зверніть увагу на її склад. Є кілька видів волокон, широко використовуваних у виробництві сучасних тканин. Одним з найпоширеніших є поліестер. Тканини, що містять це волокно, легкі, зносостійкі, швидковисихаючі. Вони прекрасно тримають форму і не вимагають особливого догляду. Поліестер безперешкодно імітує фактуру натурального волокна, використовується при створенні гладких і велюрових тканин, а також основ під флок.
3
Таке синтетичне волокно, як нейлон, еластично, міцно, стійко до багаторазового вигину і стирання. Дане волокно схоже за своїми якостями з поліестером, але частіше застосовується при виготовленні ворсу.
4
Вироби, які містять віскозу, володіють прекрасними теплозахисними характеристиками, добре поглинають вологу та пропускають повітря. Завдяки вискозе, матеріали набувають гладкість, м'якість і шовковистість. Недоліками віскозосодержащіх тканин є їх легка сминаемость, втрата міцності в мокрому стані і підвищена зносостійкість.
5
Акрил на вигляд і ряду властивостей нагадує шерсть. Він стійкий до впливу органічних розчинників, кислот, лугів та світла. Найчастіше акрил використовують у виробництві шинилл.
6
З натуральних волокон у виробництві меблевих тканин використовуються бавовна і льон. Бавовна має антистатичні властивості, однак тканини з його змістом швидко втрачають колір, легко мнуться і швидко зношуються. Крім того, матеріал з високим вмістом бавовни може дати усадку. Лляна тканина відрізняється гігроскопічністю і хорошою повітропроникністю. Недоліком матеріалу є його дорожнеча і підвищена сминаемость.
7
Меблева тканина буває різних типів. Флок являє собою синтетичний замінник оксамиту. Виготовляється він методом напилення волокон на поверхню матеріалу. Зносостійкість, міцність і м'якість цієї тканини досягається шляхом обробки її різними просоченнями. Матеріал можна не тільки піддавати сухому чищенню, але також замивати і прати вручну. Для найбільш якісних видів флока виробник дозволяє навіть машинне прання.
8
Надійний і міцний жаккард на 50% складається з синтетики, на 50% - з бавовни. Ця тканина виготовляється на спеціальному верстаті. Завдяки складному плетінню ниток, пускаємо в верстаті під різними кутами і в різному напрямку, тканина знаходить неповторні візерунки.
9
Шинилл виготовляється з бархатистою пряжі, яка складається з синтетичних і натуральних волокон. На вигляд ця тканина нагадує велюр, на відміну від якого може здійснюватися в більш широкій колірній гамі. Ворс шинилла начісувати на спеціальному верстаті, що надає йому затишний привабливий вигляд і зносостійкість.
10
При виготовленні гобелена також використовується і синтетика, і натуральне волокно. Ця матерія має високу міцність і багатий візерунок. Зносостійкий гобелен можна піддавати машинному пранні.