Яка дієта допомагає при гастриті.

Гастрит при будь кислотності шлункового соку викликає неприємні відчуття. Особливо це проявляється при порушенні дієти. Щоб поліпшити стан хворого і прискорити одужання, необхідно дотримуватися щадну дієту, призначену лікарем.
Вам знадобиться
  • - м'ясо нежирних сортів;
  • - риба;
  • - овочі;
  • - фрукти;
  • - фреші овочеві соки;
  • - крупи.
Інструкція
1
Гастрит, що супроводжується підвищеною кислотністю шлункового соку, - це серйозне захворювання, яке в подальшому може привести до виразки. Поряд з фармацевтичними засобами, призначеними лікарем, потрібно дотримуватися спеціальної дієти. Так як хворого турбують голодні болі, відрижка, печія, запори по причині того, що зайва кількість кислоти не дозволяє нормально перетравлюватися їжі, харчуватися доведеться дрібно і часто.
2
При гастриті зі зниженою кислотністю нерідко виникає почуття переповненості шлунка, діарея, нудота. Їжа перетравлюється погано, хворий стрімко худне. Дієта при одному і іншому вигляді гастриту практично однакова. Але зі зниженою кислотністю можна вживати кисломолочні продукти, а при підвищеній кислотності тільки молочні.
3
Включіть в раціон відварні або парові страви. Відмовтеся від жирної, смаженої, гострої, солоної, копченої, маринованої їжі, фаст-фуда, продуктів швидкого приготування, алкогольних напоїв. Якщо ви курите, вам доведеться розлучитися з шкідливою звичкою, оскільки нікотин сприяє тому, що шлункового соку виділяється значно більше і кислотність підвищується. Крім того, не слід вживати міцні наваристі м'ясні і рибні бульйони, свіжоспечений і житній хліб, здобу, солодощі, торти, щі, холодник, бобові, перловку, макарони.
4
Основою раціону має стати м'ясо і риба нежирних сортів в ретельно перемеленої вигляді, овочі, фрукти, крупи, крім тих, які вживати не можна.
5
Щоранку рекомендується приймати фреші соки з капусти, картоплі, моркви. Але при гастриті з підвищеною кислотністю соки потрібно розбавляти кип'яченою водою в пропорції 1:10. При зниженій кислотності - пити в нерозбавленому вигляді.
6
Меню необхідно узгодити з лікуючим лікарем-гастроентерологом. В період ремісії можна вживати практично всі, виключаючи тільки ті продукти, які можуть викликати загострення. При загостренні гастриту дієта повинна бути максимально щадить.