Як підготувати садові дерева до зими.

Незважаючи на те, що весняний період вважається у садівників найгарячішим, підготовка плодових дерев до зими - це не менш трудомістка робота. У зоні ризикованого землеробства залишити сад без підготовки рівнозначно тому, що спиляти всі плодоносні дерева і погубити молоді саджанці. Підготовчі роботи слід починати відразу після збирання врожаю.
Вам знадобиться
  • - граблі;
  • - залізний купорос;
  • - вапно;
  • - червона глина;
  • - спеціальна суміш для побілки ;
  • - сітка для обв'язки;
  • - руберойд;
  • - мотузка.
Інструкція
1
Насамперед, огляньте кору штамбів, куди на зимівлю забираються гусениці плодожерки, пильщики і вогнівки. Зберіть всіх шкідників вручну і спаліть разом з листям, яку також потрібно прибрати граблями.
2
Ретельно перекопайте грунт навколо дерев. Присипте пристовбурні кола деревною золою. Це допоможе навесні насититися вологою коріння садових дерев і буде додатковим захистом від шкідників.
3
Поверх золи насипте товстий шар мульчі з тирси листяних порід дерев або компосту, змішаного з піском. Не використовуйте в якості мульчі опале листя. Вони можуть стати джерелом захворювань. Але крім цього, в опалому листі часто ховаються шкідники, а вашою метою є їх повне знищення.
4
Обприскайте скелетні гілки і штамби розчином залізного купоросу. Так ви зможете знищити залишилися шкідників і захистіть дерева від появи нових, які до морозів ще зможуть встигнути забратися під кору штамбів. До того ж розчин залізного купоросу допомагає запобігти хворобам плодових дерев.
5
Молоді посадки зв'яжіть мотузкою. Якщо зима буде сніжна з морозами і відлигами, крижана кірка обломить молоді саджанці. Якщо ж ви часто відвідуєте сад в зимовий час, роботу по пригинання і зв'язуванню саджанців можна пропустити. Вам доведеться просто систематично струшувати сніг, щоб запобігти утворенню полою під час відлиги.
6
Все штамби і підстави дерев ретельно побілити. Молоді посадки побілите цілком. Це допоможе запобігти сонячним опікам в березні. Весняна побілка не приносить практично ніякої користі і проводиться лише в декоративних цілях. Щоб побілка трималася довго, розчиніть в 10 літрах води 3 кг вапна і 2 кг червоної глини. Або ж купіть спеціальну побілку в магазині для садівників і городників. Вона має клейову основу і міцно тримається на стовбурах.
7
Навколо молодих посадок розставте снігозатримувальні щити. Однак, якщо зима буде дуже сніжна, додаткове снегозадержание може пошкодити гілки дерев. Тому уважно стежте протягом зими за рівнем снігу та при необхідності очищайте надлишок снігу.
8
Подбайте про захист садових дерев від гризунів. Для цього обв'яжіть стовбур спеціальною сіткою. В крайньому випадку, можна використовувати руберойд, який навесні доведеться негайно прибрати, щоб кора дерев не пріла.