Як виростити трубчасті гриби.

Трубчасті гриби - це найбільш відома група їстівних грибів з типовими плодовими тілами. Чому гриби названі трубчастими? Бо мають трубчастий гименофор і розмножуються спорами, які переважно розташовані в нижній поверхні капелюшка. Тому отримати матеріал для вирощування в домашніх умовах досить просто.
Вам знадобиться
  • - ящики;
  • - тирса;
  • - торф;
  • - дернова земля;
  • - спори грибів.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте виростити на своїй ділянці трубчасті гриби, вибирайте ті, які досить невибагливі і можуть рости в штучно створених умовах. Наприклад, білий гриб, або боровик, хоч і відноситься до трубчастих, але виростити його на садовій ділянці практично неможливо. Зупиніть свій вибір на підберезниках, підосичники, поддубніках або Моховик.
2
Спори грибів ви можете отримати самостійно. Зберіть гриби, відокремте капелюшки, дрібно скришити їх, посійте в підготовлений грунт і ретельно полийте.
3
Виростити трубчасті гриби в підвалі, в квартирі, в будинку, в оранжереї не вийде. Тому вам потрібно лише зберегти посадковий матеріал до весни. Поставте ящики в прохолодне місце.
4
Щойно настане весна, і земельну ділянку достатньо підсохне, щоб можна було копати, підготуйте невелику ділянку в затіненому місці. Ретельно скопайте грунт, додайте дернову землю і торф. На 1 сотку потрібно 1 тонна дернової землі і 500 кг торфу.
5
Витягніть ящики з підвалу, змішайте вміст з тирсою. Розсипте на підготовлену ділянку, пробороніте землю граблями, присипте товстим шаром тирси, рясно полийте.
6
Перший урожай ви отримаєте вже до осені. Але збирати його не потрібно. Дайте час грибам повністю визріти, зріжте всі гриби, подрібніть і знову посійте. Присипте шаром тирси, поверх насипте товстий шар листя або прикрийте грибницю лапником. На наступний рік у вас буде досить багато трубчастих грибів, щоб використовувати їх для приготування їжі або консервування.
Зверніть увагу
Особливу увагу зверніть на те, що виростити гриби можна тільки в затіненому місці. Найбільш відповідний варіант - розбити грибницю між деревами, які затінюють ділянку, та інші рослини в цьому місці просто не ростуть. Для грибів це місце буде дуже вдалий.
Хочете виростити що-небудь незвичайне в домашніх умовах? Тоді спробуйте посадити трубчасті гриби в звичайні ящички, які використовують для розсади. Уже через короткий проміжок часу ви зможете з гордістю показувати гостям молоду грибницю.
Інструкція
1
Купіть спори грибів у спеціалізованому магазині. Якщо у вас в районі немає таких, то просто назбирайте трухлявих грибів в лісі, адже саме вони і є носіями суперечка. Вибирайте саме найстаріші гриби, але дивитеся не переплутайте їх з отруйними.
2
Підготуйте грунт. Оптимальний варіант - наберіть його в лісі, в якому багато грибів. Звичайно, можете і купити готовий торфогрунт в магазині, але зверніть увагу на те, щоб він був легким і багатим корисними речовинами. Непогано підходить для вирощування грибів земля для томатів.
3
Насипте підготовлений грунт в ящик. Ємність для посадки не повинна бути дуже глибокою, адже коренева система у грибів невелика. Якщо земля була набрана в лісі, то прогрійте її до кімнатної температури.
4
Подрібніть зібраний гриб і помістіть його в літрову банку. Залийте теплою водою і залиште на добу. За цей час в воду вийдуть всі суперечки з м'якоті. Можете і просто дрібно порізати гриб, а шматочки використовувати замість насіння.
5
Якщо ви купили вже готові суперечки, то просто посійте їх в підготовлений грунт. При отриманні насіння допомогою замочування гриба, землю потрібно просто полити настоєм, який встиг збагатитися спорами. Якщо ви подрібнювали гриб, то покладіть шматочки гриба на грунт, а зверху присипте тонким шаром землі.
6
Ємність помістіть на підвіконня або на стіл, на який потрапляє сонячне світло. Так як гриби люблять вологу, поливайте посадки кожен день. Але в той же час стежте за тим, щоб не накопичувалось багато води, інакше коріння почнуть гнити. Через пару тижнів ви зможете подивитися справжнє диво - молоді грибочки, які пробиваються крізь землю.
7
При вирощуванні грибів на присадибній ділянці посійте їх за аналогічною схемою ранньою весною чи пізньою осінню. Зазвичай перший урожай радує своєю появою вже в перший рік після посадки.