Як нарізати різьбу на трубі.

Уміння нарізати різьбу на трубах - це досить корисна навичка. Однак в умовах наших сучасних квартир нарізати різьбу доводиться нечасто. Тому цілком достатньо обзавестися звичайними слюсарними лещатами і воротком з набором плашок. Розмір і матеріал обраній для нарізки різьби плашки залежить від властивостей конкретно взятій труби.
Інструкція
1
На торці будь плашки повинно бути набито клеймо, що відбиває необхідну інформацію. Зверніть увагу на марку стали самої плашки і позначення різьби. Різьблення буває лівої і правої, так що в клеймі можуть зустрічатися відповідні літерні позначення («Р» або «Л»), що свідчать про направлення різьби.
2
Якщо вам потрібно нарізати різьбу в трубі, виготовленої з високоміцної нержавіючої сталі, то тут знадобиться плашка відповідного діаметру з маркуванням Р18. Ще краще використовувати для цих цілей плашку з маркуванням Р18Ф2, де «Ф2» позначає, що в інструментальної сталі міститься до 2% ванадію, що виступає в ролі легуючої добавки. Через брак перерахованих плашок підійде сталева плашка марки Р9, яка є досить поширеною.
3
Плашки також можуть бути розрізними або нерозрізними (цільними). Перші дозволять вам досягти великої точності, за рахунок проходження різьби в декілька заходів з паралельною коригуванням діаметра різьби за допомогою стопорного гвинта воротка.
4
Найчастіше для нарізки різьби в трубах використовуються круглі плашки, хоча для нарізування різьби вручну часто застосовують розсувні плашки, що закріплюються в спеціальних косих Клупп і мають номери від одного до шести.
5
Хочете знати, як же нарізати різьбу ? Це нескладно. Візьміть відповідний комірець, до нього підберіть плашку для нарізування потрібної різьби на трубі потрібного діаметра. Вставте плашку в комірець і закріпіть її там, затягнувши болти з двох або трьох сторін. Трубу слід затиснути в лещата, обернувши її при необхідності чимось м'яким (наприклад, ганчіркою). Встановіть плашку на кінець труби і починайте обертати, одночасно придавлюючи: почне нарізатися різьба. Дійшовши до потрібної позначки, просто викрутити плашку назад. Якщо плашка туговато йде назад, знову перейдіть її до кінця різьби, провертаючи її туди-сюди кілька разів в особливо важких місцях. От і все.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=uNlrk68ZQos